آغاز حمل و نقل تركیبی با اروپا از ارمنستان
آغاز حمل و نقل تركیبی با اروپا از ارمنستان

خانه آغاز حمل و نقل تركیبی با اروپا از ارمنستان

آغاز حمل و نقل تركیبی با اروپا از ارمنستان

آغاز حمل و نقل تركیبی با اروپا از ارمنستان ، دبیر كانون سراسری انجمن شركت‌های حمل و نقل بین‌المللی، از آغاز حمل و نقل تركیبی بار با اروپا از مسیر ارمنستان خبر داد.

حمل و نقل از ارمنستان

غلامحسین امیری گفت: ظرف دو تا سه سال گذشته، مشكلاتی در مرز تركیه برای حمل و نقل بار از اروپا داشتیم كه همین موضوع موجب شد رایزنی‌هایی میان ایران با برخی كشورها به منظور استفاده از مسیرهای موازی انجام شود.

دبیر كانون سراسری انجمن‌ شركت‌های حمل و نقل بین‌المللی افزود: حمل و نقل بار از مرز تركیه، حدود 10 روز تا یك ماه زمان می‌برد و همین موضوع، مشكلاتی را ایجاد می‌كرد؛ بنابراین رایزنی‌هایی میان ایران با سفارت ارمنستان و گرجستان انجام شد كه بر اساس آن، قراردادی برای حمل و نقل، واردات و صادرات تركیبی كالا میان ایران و این كشورها بسته شد.

وی بیان كرد: در رایزنی‌های انجام‌شده، سفارت ایران، ارمنستان و گرجستان، كانون سراسری شركت‌های حمل و نقل ایران، راه‌آهن و گمرك حضور داشتند و به دنبال امضای این قرار داد، دو كانتینر بار از مرز ارمنستان وارد ایران شد.

به گفته امیری،  این دو كانتینر بار در مسیر هامبورگ-ارمنستان و در مدت زمان كوتاهتری نسبت به مسیر هامبورگ-تركیه وارد كشور شدند.

امیری گفت: برای حمل و نقل از مسیر هامبورگ -ایران از تركیب حمل و نقل جاده‌ای- دریایی استفاده شد و قیمت حمل بار برای این مسیر در مقایسه با مسیر تركیه تنهاحدود 1 تا 2 درصد كاهش یافت؛ اما از لحاظ صرفه‌جویی در زمان، این مسیر گزینه خوبی محسوب می‌شود.(مهر)

 

Author: persian / Date: 2017-10-26
0 181

Please comment on this post

تجارت امن و پایدار
حس خوب یک اعتماد