اتاق مشترك بازرگانی ایران و یونان راه‌اندازی شد
اتاق مشترك بازرگانی ایران و یونان راه‌اندازی شد

خانه اتاق مشترك بازرگانی ایران و یونان راه‌اندازی شد

اتاق مشترك بازرگانی ایران و یونان راه‌اندازی شد

به نقل از اتاق بازرگانی تهران، مهدی جهانگیری در جلسه  فوق‌العاده مجمع عمومی اتاق بازرگانی ایران و یونان كه در اتاق بازرگانی ایران با حضور اعضای فعال برگزار شد، یونان را یكی از شركای مهم تجاری ایران برشمرد و از فعالان اقتصادی در بخش خصوصی دعوت كرد تا به بهبود اقتصاد كشور در این شرایط پیچیده كمك كنند.

وی با بیان اینكه تا پیش از تحریم‌ها، یونان جزو كشورهای مطرح طرف تجاری ایران در اتحادیه اروپا بود، افزود: تحریم‌ سال‌های اخیر باعث شد كه در مناسبات اقتصادی دو كشور، شكاف ایجاد شود؛ اما در دوره پسابرجام شاهد كمرنگ شدن این شكاف هستیم و حال با تشكیل اتاق مشترك بازرگانی ایران و یونان، نسبت به بهبود روابط اقتصادی و بازگشت دو كشور به مناسبات گرم گذشته، بسیار خوش‌بین هستیم.نایب‌رئیس اتاق بازرگانی تهران، با اشاره به شكسته شدن ایران‌هراسی با كمك صنعت گردشگری كشور گفت: یونان می‌تواند با داشتن تجربیات ارزشمندی كه در صنعت گردشگری دارد، نقش مهمی در توسعه گردشگری ایران ایفا كند و كمك‌های زیادی در این حوزه به كشور ما داشته باشد.

این عضو هیات رئیسه اتاق تهران تصریح كرد: در ستاد اقتصادی پساتحریم اتاق تهران، حضور پررنگ بخش خصوصی در اقتصاد ملی را به طور جدی دنبال می‌كنیم. البته دستیابی به این مهم هر چند آسان نیست؛ اما می‌دانیم كه در اقتصاد دولتی، اگر بخش خصوصی عقب بكشد، بخش‌های دولتی و شبه‌دولتی به بهانه این عدم حضور، بزرگتر و فربه‌تر می‌شوند.

رئیس اتاق مشترك بازرگانی ایران و یونان ادامه داد: وجود تحریم‌های اقتصادی، افت مداوم قیمت نفت و البته ركود اقتصادی در دنیا و در داخل كشور و همچنین شرایط منطقه سبب شده است كه چنین ضرورتی برای تغییر اقتصاد دولتی در كشور ایجاد شود و زمینه برای سپردن اقتصاد كشور به بخش خصوصی و فعالان كه تا پیش از این فضای زیادی برای كار نداشتند، فراهم شود.

جهانگیری ادامه داد: امروز ارتقاء و تبدیل شورای مشترك بازرگانی ایران و یونان به اتاق مشترك بازرگانی ایران و یونان امری مطلوب برای تجارت خارجی است و تشكیل این اتاق نشانه موفقیت اعضای آن در تجمیع، هماهنگی و همدلی است.

وی تاكید كرد: مهم است كه بتوانیم فعالان اقتصادی را به همكاری و همیاری جهت توسعه مناسبات تجاری ایران و یونان ترغیب كنیم و تمام سعی خود را به كار بگیریم تا اتاق ایران و یونان را به عنوان پشتیبان و حامی فعالان اقتصادی دو كشور، در ارتباط با یكدیگر معرفی كنیم.در ادامه این نشست مجید قدیری، عضو هیات مدیره و دبیركل اتاق مشترك بازرگانی ایران و یونان، گزارشی از فعالیت‌های این شورا در سال‌های گذشته و برنامه‌های آتی اتاق مشترك از جمله اعزام و پذیرش هیات‌های تجاری، برگزاری سمینارها، جذب سرمایه‌گذاری خارجی ارائه داد.

در تركیب هیات مدیره اتاق مشترك ایران و یونان، چهره‌هایی چون سیدحامد واحدی، عضو هیات رئیسه اتاق تهران، علی نقیب، محمد سوری، حسین جعفریان و حمیدرضا خلیلی نیز حضور دارند.

Author: persian / Date: 2017-10-26
0 271

Please comment on this post

تجارت امن و پایدار
حس خوب یک اعتماد