افزایش بی‌سابقه صادرات نفت ایران به ژاپن
افزایش بی‌سابقه صادرات نفت ایران به ژاپن

خانه افزایش بی‌سابقه صادرات نفت ایران به ژاپن

whatsapp: 09018317541 02142326

افزایش بی‌سابقه صادرات نفت ایران به ژاپن

یك رسانه تخصصی چینی روز سه شنبه از افزایش بی سابقه واردات نفت ژاپن از ایران در ماه گذشته میلادی (مارس) خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی «خویی جین وانگ» كه یكی از پایگاه های تخصصی در حوزه نفت و انرژی چین است، در گزارشی نوشت: ژاپن در ماه گذشته میلادی واردات نفت از ایران را با 48 درصد افزایش به بیش از 230 هزار بشكه در روز رساند.

این رسانه افزود: این بی سابقه ترین افزایش واردات نفت در ماه های اخیر بوده است كه از مبدا ایران صورت گرفت.

«جویی جین وانگ» نوشت: ژاپن در ماه مارس (اسفند – فروردین) گذشته از ایران روزانه 238 هزار بشكه نفت وارد كرده است.

این سایت خبری نوشت: این مقدار واردات نفت از ایران به نسبت یك سال قبل از آن، نشان دهنده رشد 48 درصدی است.

«خویی چین وانگ» افزود: این افزایش چشمگیر واردات نفت خام توسط ژاپن، ایران را به پنجمین منبع اصلی تامین نفت این كشور تبدیل كرده است.

وزیر اقتصاد، تجارت و صنعت ژاپن پیش از این اعلام كرده بود كه توكیو در سال 2015 میلادی، میزان خرید نفت خود از ایران را به میزان 26 درصد افزایش داده است.

بر اساس این گزارش، ژاپن در ماه ژانویه سال جاری میلادی (دی و بهمن 93) 193 هزار بشكه نفت خام از ایران وارد كرد كه این میزان در ماه دوم سال جاری میلادی یعنی فوریه (بهمن – اسفند) به روزانه 260 هزار بشكه افزایش یافته بود.

چهار خریدار آسیایی نفت ایران شامل چین، هند، ژاپن و كره جنوبی در ماه های گذشته به طور مرتب واردات خود را از ایران افزایش داده‏اند.

گمرك كره جنوبی نیز اخیرا در گزارشی اعلام كرده بود كه این كشور با واردات روزانه 134 هزار و 857 بشكه ای نفت معادل 570 هزار و 338 تن تا پایان ماه مارس 2015 از ایران، میزان واردات خود را نسبت به مدت مشابه سال گذشته به میزان دو برابر افزایش داده است.

واردات چین از ایران نیز در ماه مارس افزایش داشت و براساس گزارش های منتشر شده از سوی نهادهای اقتصادی این كشور، پكن در این ماه از ایران روزانه 638 هزار و 600 بشكه نفت وارد كرده است كه به نسبت یك سال قبل از آن 15 درصد رشد نشان می دهد.

Author: persian / Date: 2017-10-26
0 346

Please comment on this post

تجارت امن و پایدار با گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان
حس خوب یک اعتماد