انتخاب صادركنندگان نمونه كشوری براساس مصوبه دولت
انتخاب صادركنندگان نمونه كشوری براساس مصوبه دولت

خانه انتخاب صادركنندگان نمونه كشوری براساس مصوبه دولت

whatsapp: 09018317541 02142326

انتخاب صادركنندگان نمونه كشوری براساس مصوبه دولت

انتخاب صادركنندگان نمونه كشوری براساس مصوبه دولت : قائم‌مقام وزیر صنعت و رییس سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به اینكه انتخاب صادركنندگان نمونه كشوری هر ساله بر اساس آئین‌نامه مصوب دولت صورت گرفته، اظهار داشت: انتخاب براساس ضوابط و شاخص‌های تعیین شده صادركنندگان را دلگرم می‌كند و باعث نوآوری و توسعه روزافزون صادرات غیرنفتی می‌شود.

صادركنندگان نمونه كشوری

مجتبی خسروتاج در نخستین نشست كارگروه انتخاب صادركنندگان نمونه ملی امسال كه در تالار اصفهان برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: فلسفه برگزاری این روز كه در واقع روز صادركنندگان ایرانی است، فرصتی برای دولتمردان برای تشویق و اعلام حمایت و قدردانی از فعالان و زحمتكشان عرصه اقتصادی ایران در حوزه صادرات غیرنفتی است.

وی با بیان اینكه رئیس دولت تدبیر و امید و سایر مقامات اقتصادی ایران، حامی صادرات غیرنفتی هستند، افزود: در روز ملی صادرات، تلاش می‌كنیم، صادركنندگان نمونه و فعال كشور را به جامعه اقتصادی ایران معرفی كنیم چرا كه در راه اعتلای اقتصاد ایران اسلامی گام برمی‌دارند.

خسروتاج با بیان اینكه در انتخاب صادركنندگان نمونه كشور باید مراقب بود تا داوری‌ها و قضاوت‌ها بر مبنای ضوابط و شاخص‌های تعیین شده صورت گیرد، افزود: در صورت انتخاب درست و شایسته می‌توان گفت كه به كشور خدمت كرده‌ایم چرا كه ضمن تشویق و دلگرم كردن زحمتكشان این حوزه، انگیزه لازم برای نوآوری و شنیدن اقدامات مؤثرتر از سوی صادركنندگان را فراهم كرده‌ایم.

قائم‌مقام وزیر صنعت نقش دبیرخانه و كارشناسان ذیربط در سازمان توسعه تجارت برای القاء این هدف را لازم و ضروری عنوان كرد و گفت: از تمامی اعضای كارگروه خواسته شده تا با دقت، عملكرد شركت‌های صادراتی كشور را كه در این مسابقه اقتصادی شركت كرده‌اند، مورد بازنگری قرار دهند تا حقی از هیچ فرد حقیقی یا حقوقی ضایع نشود و برترین‌ها انتخاب و معرفی شوند.

در این جلسه نمایندگان وزارت جهاد كشاورزی، گمرك، بانك مركزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، استاندارد، اتاق بازرگانی ایران و روسای اتحادیه‌ها و انجمن‌های تخصصی خشكبار، گیاهان دارویی، سیمان، شوینده، آرایشی و بهداشت و محصولات دامی و خوراكی حضور داشتند.

در ادامه این جلسه مستندات پرونده‌های متقاضیان بر اساس شاخص‌های انتخاب صادركنندگان نمونه، در گروه‌های كالایی خشكبار(پسته)، گیاهان دارویی، زعفران، محصولات دامی و خوراكی، سیمان و شوینده بررسی شد.

جلسات كارگروه انتخاب صادركنندگان نمونه تا زمان نهایی شدن فهرست صادركنندگان نمونه و ممتاز سال 95 ادامه خواهد یافت.

Author: persian / Date: 2017-10-26
0 1105

Please comment on this post

Safe and stable business with Persian Tejarat Davan group co
a good sense of trust
021-42326 WhatsApp