ترخیص كالا
ترخیص كالا

خانه ترخیص كالا

ترخیص كالا

ترخیص كالا چیست ؟

ترخیص كالا و یا ترخیص یك فرایند است كه توسط ترخیص كار به عنوان نماینده ی قانونی صاحب كالا در گمرك جهت صادرات و یا واردات كالا صورت می گیرد و در طی آن كالا پس از انجام تشریفات گمركی مربوط از اماكن گمركی خارج می گردد. فرایند ترخیص كالا شامل آماده سازی و ثبت اسناد به صورت فیزیكی یا الكترونیك و محاسبه هزینه ها شامل مالیات، سود بازرگانی و حقوق گمركی و دیگر تسهیلات ارائه شده به واردكنندگان و صادركنندگان می باشد.

ترخیص كالا در ایران

ترخیص كالا در ایران

ترخیص كالا در ایران به مفهوم آماده سازی و ارائه اسناد و مداركی از جمله مجوزات لازم جهت ترخیص كالا می باشد. مجوزات استاندارد، بهداشت، وزارت ارشاد و كانون پرورش فكری كودكان، سازمان انرژی اتمی، وزارت ارتباطات و مخابرات، مبارزه با مواد مخدر، قرنطینه مرزی و قرنطینه نباتی و هر مجوز الزامی دیگری و البته مجوز وزارت راه كه به كلیه كالاهایی كه با ناوگان غیر ایرانی به حمل و نقل بین‌المللی خود مبادرت كرده اند تعلق می گیرد كه خود شامل پرداخت هزینه 10% كرایه حمل كالا می باشد

ترخیص كالا همچنین شامل حمل و ارسال كالا به مقصد نهایی درون مرزی می باشد. بسیاری از ترخیص كار ان در حوزه هایی چون صنایع فلزی، شیمیایی و ماشین آلات و مواد اولیه به تخصص رسیده اند. ترخیص كاران معمولاً در گمركات بنادر و فرودگاه ها و یا مناطق آزاد متمركز و مستقر می شوند.

منبع : ویكی پدیا

Author: persian / Date: 2017-10-26
0 370

Please comment on this post

تجارت امن و پایدار
حس خوب یک اعتماد