تسهیل صدور كارت بازرگانی برای شركت‌های دانش‌بنیان حوزه صنایع و كشاورزی
تسهیل صدور كارت بازرگانی برای شركت‌های دانش‌بنیان حوزه صنایع و كشاورزی

خانه تسهیل صدور كارت بازرگانی برای شركت‌های دانش‌بنیان حوزه صنایع و كشاورزی

تسهیل صدور كارت بازرگانی برای شركت‌های دانش‌بنیان حوزه صنایع و كشاورزی

تسهیل صدور كارت بازرگانی برای شركت‌های دانش‌بنیان حوزه صنایع و كشاورزی ، تفاهم‌نامه همكاری میان معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و مجمع تشكل‌های دانش‌بنیان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی ایران برای توسعه و رشد محصولات دانش‌بنیان به امضاء رسید.

تسهیل كارت بازرگانی برای دانش بنیان

به گزارش تجارت‌نیوز، همكاری در راه‌‏اندازی «مركز شتابدهی و نوآوری مجموعه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی ایران»، همكاری در جهت راه‌اندازی و تقویت سامانه تامین مالی جمعی (Crowdfunding) در مجموعه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی ایران، همكاری در تاسیس و توسعه فعالیت صندوق‏‌های سرمایه‌گذاری جسورانه و همكاری در جذب سرمایه برای معرفی طرح‌ها و شركت‌های دانش‌بنیان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی ایران از جمله محورهای اصلی این تفاهم‌نامه است.

بر اساس این تفاهم‌نامه معاونت علمی متعهد شد تا نسبت به حمایت معنوی و فنی از طراحی و راه‌اندازی موضوعات این تفاهم‌نامه و نسبت به اطلاع‌رسانی و ترغیب فعالان حوزه دانش‌بنیان جهت ورود به موضوعات این تفاهم‌نامه و استفاده از ظرفیت‌های ایجادشده اقدام كند.

معاونت علمی همچنین باید نسبت به معرفی استارتاپ‌هایی كه در حوزه فناوری‌های مرتبط با كارآفرینی و كسب‌وكارهای نوین و دانش‌بنیان هستند، به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی ایران اقدام كند.

تسهیل در امر اخذ مجوز دانش‌بنیان توسط شركت‌های مركز شتابدهی و نوآوری و به‌روز رسانی جهت استفاده سرمایه‌گذاران به‌خصوص صندوق‌‏های سرمایه‌گذاری جسورانه، طرح‌‏ها و ایده‌‏هایی كه دارای قابلیت تجاری‌سازی هستند از طریق سامانه www.vc.isti.ir از دیگر وظایف تعریف شده در این تفاهم‌نامه برای معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری است.

مجمع تشكل‌های دانش‌بنیان اتاق بازرگانی نیز باید نسبت به راه‌‏اندازی «مركز شتابدهی و نوآوری مجموعه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی ایران» موضوع این تفاهم‌نامه و تاسیس صندوق‌‏های سرمایه‌گذاری جسورانه با موضوع‌های مرتبط با حوزه فعالیت مجمع اقدام كند.

در این راستا مجمع متعهد شد تا برای راه‌اندازی و تقویت سامانه تامین مالی جمعی (Crowdfunding) در مجموعه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی ایران و صدور كارت بازرگانی و عضویت اتاق بازرگانی برای شركت‌های دانش بنیان برنامه‌ریزی كند.

معرفی شركت‌های دانش‌بنیان جهت حضور در هیات‌ها و مجامع بین‌المللی موضوع این تفاهم‌نامه و معرفی طرح‌ها و شركت‌های دانش‌بنیان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی ایران درسامانه www.vc.isti.ir جهت جذب سرمایه از دیگر وظایف تعریف شده برای مجمع در راستای تفاهم‌نامه منعقد شده است.

Author: persian / Date: 2017-10-26
0 304

Please comment on this post

تجارت امن و پایدار
حس خوب یک اعتماد