تعطیل شدن بازارچه مرزی گمشاد افغانستان
تعطیل شدن بازارچه مرزی گمشاد افغانستان

خانه تعطیل شدن بازارچه مرزی گمشاد افغانستان

تعطیل شدن بازارچه مرزی گمشاد افغانستان

افغانستان بازارچه مرزی گمشاد را یك طرفه تعطیل كرده است  ، فرماندار هیرمند گفت: بازارچه مرزی گمشاد از سوی جمهوری اسلامی ایران فعال است ولی افغانستان این بازارچه را یك طرفه تعطیل كرده است.

بازارچه مرزی گمشاد

محمد علی پیری در گفت و گو با ایسنا_ منطقه سیستان وبلوچستان، اظهار كرد: بازارچه مرزی گمشاد از طرف جمهوری اسلامی ایران باز است اما افغانستان فعالیتی در آنجا انجام نمی‌دهد.وی در پاسخ به اینكه آیا این بازارچه قبلا تعطیل بوده است تصریح كرد: بازارچه مرزی گمشاد از طرف جمهوری اسلامی ایران همیشه باز است اما افغانستان بازارچه را باز نمی‌كند و زمانی كه بازارچه مرزی از سوی افغانستان باز نباشد عملا كاری نمی توان انجام داد.

وی ادامه داد: از طرف افغانستان باید یك لابی از سوی مردم یا مسئولین ایجاد شود كه مامورین هماهنگی برای صادرات كالا را به آنطرف انجام دهند.پیری بیان كرد: برخی مواقع لابی مردمی و لابی مسئولین محلی در طول یك هفته 2یا 3 روز در ساعتی خاص باز می‌شود كه مردم آن طرف بتوانند محصولات خود را عرضه كنند.

پیری با بیان اینكه در بحث صادرات، صادرات همه كالا انجام می‌شود عنوان كرد: واردات در بازارچه مرزی گمشاد تنها در بحث دام انجام می‌شود.فرماندار هیرمند در مورد معبر مرزی گلشاه گفت: این معبر تاپایان سال گذشته باز بوده و فعالیت در آن انجام می شد اما فعلا بسته است.

وی خاطرنشان كرد: مشكل تعطیلی معابر مرزی در رابطه با دستگاه های نظارتی است كه معابر را غیر قانونی می‌دانند.

Author: persian / Date: 2017-10-26
0 282

Please comment on this post

تجارت امن و پایدار
حس خوب یک اعتماد