توسعه و تقویت گمركات پیرانشهر و سردشت
توسعه و تقویت گمركات پیرانشهر و سردشت

خانه توسعه و تقویت گمركات پیرانشهر و سردشت

توسعه و تقویت گمركات پیرانشهر و سردشت

خضری مطرح كرد:

رشد صادرات با تجهیز گمركات مرزی/تحول در افزایش صادرات با تقویت گمرك پیرانشهر و سردشت

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینكه با تقویت گمرك پیرانشهر و سردشت در افزایش صادرات تحول ایجاد می شود،گفت: باید تعداد نیروی انسانی و دستگاه های ایكس ری، پایانه های مسافری و تجاری گمركات افزایش یابد.
رشد صادرات با تجهیز گمركات مرزی/تحول در افزایش صادرات با تقویت گمرك پیرانشهر و سردشت

رسول خضری درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،درخصوص ساماندهی و تقویت گمركات مرزی گفت: برای رونق مطلوب اقتصادی باید سطح امنیت اقتصادی تجار و بازرگانان درحد بالا تامین شود؛بنابراین باید شرایطی فراهم كرد كه انجام كارهای اقتصادی در مرزها تسهیل شود.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر درمجلس شورای اسلامی افزود: باید پذیرفت وجود بروكراسی پیچیده ادارای در گمركات، كار تجارت را دشوار كرده است.

وی با بیان اینكه مرز پیرانشهر یك مرز صادرات محور است،گفت: رویه ترانزیتی كه در كل كشور وجود دارد،تاكنون در مرز پیرانشهر روال نشده این درحالی است امكانات مناسبی در مرز پیرانشهر وجود دارد كه می تواند زمینه ساز صادرات بیشتر را به شمال عراق فراهم كند.

بازارچه مرزی
بازارچه مرزی

 

شمال عراق بازار مناسبی برای مصرف كالاهای ایرانی است/“كیله”سردشت باید تبدیل به مرز رسمی شود

خضری افزود: شمال عراق بازار مناسبی برای مصرف كالاهای ایرانی است؛بنابراین با تجهیز پایانه های مرزی و گمركی در مرزهای پیرانشهر و سردشت می توان زمینه صادرات بیشتر به این منطقه را فراهم كند و تحولی در صادرات ایجاد كرد .

وی با بیان اینكه باید به موضوع توریسم درمانی توجه بیشتری شود،افزود: باید تعداد نیروی انسانی و دستگاه های ایكس ری، پایانه های مسافری و تجاری گمركات افزایش یابد.

عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مرز “كیله “سردشت باید تبدیل به مرز رسمی شود و در این رابطه وزارت خارجه و سازمان های زی ربط با مسئولان عراقی هماهنگی های لازم را انجام دهند.

Author: persian / Date: 2017-10-26
0 592

Please comment on this post

تجارت امن و پایدار
حس خوب یک اعتماد