حذف قاچاق 162 كالای كشاورزی از اول تیر
حذف قاچاق 162 كالای كشاورزی از اول تیر

خانه حذف قاچاق 162 كالای كشاورزی از اول تیر

حذف قاچاق 162 كالای كشاورزی از اول تیر

دستورالعمل اجرایی ثبت شناسنامه،اخذ و نصب شناسه كالاهای كشاورزی در نامه ای از سوی رئیس ستاد پایش قاچاق محصولات كشاورزی ابلاغ شد.

علی اكبر مهرفرد معاون توسعه بازرگانی و صنایع كشاورزی وزارت جهاد كشاورزی و رئیس ستاد پایش قاچاق محصولات كشاورزی در نامه ای خطاب به مدیران و روسای سازمان های تابعه و استانی این وزرات و همچنین رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی كشور، دستورالعمل اجرایی ثبت شناسنامه، اخذ و نصب شناسه كالا برای گروه كالایی كشاورزی را ابلاغ كرد.

جلوگیری از قاچاق مواد غذلیی

در بخشی از این نامه آمده است:با عنایت به تكالیف اجرایی ماده 13 قانون مبارزه با قاچاق كالا و ارز، دستورالعمل فوق الذكر در خصوص كالاهای كشاورزی برای اقدام لازم ابلاغ می شود.

رئیس ستاد پایش قاچاق محصولات كشاورزی در این نامه با اشاره به این كه اجرای این دستورالعمل برای 162 قلم كالای كشاورزی (فهرست پیوست دستورالعمل)  از تاریخ اول تیرماه 1396 و برای كالاهای وارداتی از اول آبان ماه سال جاری برای كالاهای تولیدی الزامی است، تاكید می كند:مطابق ماده 8 دستورالعمل، دستگاه های مجوزدهنده مكلفند در زمان صدور مجوزهای واردات، صادرات، تولید و ترانزیت براساس شناسه كالا اقدام نمایند.

مهرفرد در ادامه این نامه خاطرنشان كرده است:مطابق ماده 13 دستورالعمل از ثبت سفارش و ترخیص اقلام فهرست اعلامی بعد از مهلت اعلام شده جلوگیری خواهد شد بنابراین لازم است به كلیه تشكل های واردكنندگان و تولیدكنندگان اطلاع رسانی لازم صورت گیرد تا از ایجاد اختلال در روند جاری بازرگانی محصولات مزبور پیشگیری شود.

Author: persian / Date: 2017-10-26
0 295

Please comment on this post

تجارت امن و پایدار
حس خوب یک اعتماد