خروج هوشمند در گمرك
خروج هوشمند در گمرك

خانه خروج هوشمند در گمرك

whatsapp: 09018317541 02142326

خروج هوشمند در گمرك

پروژه خروج هوشمند در گمرك كلید خورد ، به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی گمرك ایران، این پروژه بخش دیگری از برنامه گمرك الكترونیك است و با اجرایی شدن آن حتی اجازه ورود و خروج بار از گمركات به روش الكترونیكی انجام خواهد شد.

درب هوشمند گمرك

بنابراین گزارش با اجرایی شدن این پروژه، تشریفات گمركی كالا در سامانه جامع گمركی و پنجره واحد تجارت فرامرزی انجام و بعد از اتمام تشریفات ترخیص كالا، اطلاعات وارد شده در سامانه جامع گمركی به راهبندهای هوشمند در درب خروج گمركات منتقل و فقط پس از تأیید سامانه از طریق سیستم پلاك خوان الكترونیكی اجازه خروج كامیون داده می‌شود و با این كار عملاً راهبندهای هوشمند دستور را از پلاك‌خوان‌ها می‌گیرند.

بنابراین گزارش با توجه به اینكه پلاك و مشخصات كامیون‌ها برای بارگیری در سامانه جامع گمركی ثبت می‌شود، با نصب و راه‌اندازی سیستم راهبند و پلاك خوان، كلیه اطلاعات بار با كامیون بارگیری شده به صورت خودكار تطبیق و كاملا هوشمند اجازه خروج به كامیون‌های بارگیری شده داده می‌شود و با این روش از ورود و خروج كانتینرها و كالاهای غیرمجاز به صورت خودكار ممانعت به‌عمل می‌آید. ضمن اینكه اطلاعات ورود و خروج كامیون‌ها و درب خروج به صورت آنلاین به مركز منتقل و رصد عملیات گمركی آسان‌تر شده و نظارت دفاتر ستادی بر عملكرد گمركات اجرایی راحت‌تر صورت می‌گیرد.

بنابراین گزارش این پروژه به طور كامل به دست توانمند دانش‌پژوهان پژوهشكده سامانه‌های هوشمند دانشگاه تهران طراحی و اجرایی می‌شود.

این گزارش افزوده است، هم‌اكنون مقدمات نصب و راه‌اندازی 36 دستگاه سیستم راهبند و 85 دستگاه پلاك‌خوان فراهم شده و قرار است در مرحله نخست گمرك بندر شهید رجایی، بندر شهید باهنر، بندر بوشهر، بندر لنگه، فرودگاه امام خمینی( ره)، سلفچگان، اینچه برون و غرب تهران به سیستم هوشمند درب خروج مجهز شوند.

سامانه جامع گمركی و پنجره واحد تجارت فرامرزی در راستای الكترونیكی كردن گمرك ایران از سال 1392 راه‌اندازی شده است و با اجرای این سامانه تشریفات واردات، صادرات، ترانزیت، پرداخت و پروانه‌های گمركی الكترونیكی شده و ارتباط گمرك با 22 سازمان همجوار الكترونیكی انجام می‌شود. همچنین تشكیل بزرگ‌ترین بانك اطلاعات تجارت خارجی و افزایش درآمدهای گمركی از 7000 به 14000 میلیارد تومان دیگر دستاورد مهم سامانه جامع گمركی و پنجره واحد تجارت فرامرزی بوده است.

Author: persian / Date: 2017-10-26
0 314

Please comment on this post

تجارت امن و پایدار با گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان
حس خوب یک اعتماد