رشد بیش از 60درصد صادرات صنایع دستی
رشد بیش از 60درصد صادرات صنایع دستی

خانه رشد بیش از 60درصد صادرات صنایع دستی

رشد بیش از 60درصد صادرات صنایع دستی

رشد بیش از 60 درصد صادرات صنایع دستی ، به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ بهمن نامور مطلق در نشست معاون رئیس‌جمهوری با معاونان، مشاوران و مدیران ‌كل ستادی و استانی  افزود: شاخص‌های صنایع‌دستی تقریباً در تمام استان‌های كشور رو به ‌رشد است. در استان‌ها ظرفیت‌های بسیار مناسبی داریم كه باید از آن‌ها استفاده شود.

رشد صادرات صنایع دستی

نامور مطلق با بیان به اینكه در حوزه فروش داخلی رشد بسیاری داریم و در معاونت صنایع‌دستی كارگاه‌های صنایع ‌دستی فعال شده است گفت: در حوزه ترویج نیز فعالیت‌های زیادی در طراحی انجام شده است كه قبلاً در این زمینه با مشكلات متعددی رو به‌رو بودیم. استان‌های مختلف در رشته‌های بومی صنایع‌دستی در شاخص‌های مختلف رشد داشته‌اند.

معاون صنایع ‌دستی كشور با تأكید بر اینكه صنایع‌دستی ایرانی در دنیا هم شناخته شده است گفت: برگزاری اجلاس‌های بین‌المللی مرتبط با حوزه صنایع ‌دستی در استان‌های اصفهان و آذربایجان‌ شرقی تأثیر‌گذار است.وی با بیان اینكه برنامه ریزی در تولید و فروش صنایع دستی را در قالب طرحی به‌ نام «پیوند» به معاون رئیس‌جمهوری و ریاست سازمان ارائه شده است تا از ظرفیت‌های تولیدی استان‌ها بتوانیم استفاده بهتری داشته باشیم.

در ادامه این نشست مدیران ‌كل این معاونت گزارش ها و برنامه های خود را ارائه كردند، كه رشد 10 درصدی صدور كارت‌شناسایی، برگزاری كارگاه‌های آموزشی، اجرای 9 برنامه مهم در حوزه توسعه و ترویج در 9 استان كشور تا پایان سال و برنامه‌های حمایتی از هنرمندان صنایع‌دستی از مهمترین آن‌ها بود.همچنین رشد برگزاری نمایشگاه‌های صنایع‌دستی و حضور هنرمندان در 25 نمایشگاه خارجی، هزار و 200 میلیارد تومان فروش داخلی در سال 95 و رشد صادرات صنایع‌دستی به‌میزان 67 درصد از گزارش های ارائه شده در این نشست بود.

كاهش 52 درصدی واردات صنایع‌دستی، رشد 32 درصدی بازارچه‌های صنایع‌دستی و افزایش فروش محصولات صنایع ‌دستی در بازارچه‌های صنایع‌دستی و بالا رفتن میزان غرفه‌های فروش صنایع‌دستی در كشور از دیگر گزارش‌هایی بود كه مدیران ‌كل معاونت صنایع ‌دستی به ارائه آن پرداختند.

Author: persian / Date: 2017-10-26
0 227

Please comment on this post

تجارت امن و پایدار
حس خوب یک اعتماد