رشد صادرات كالا از گمرك ملایر
رشد صادرات كالا از گمرك ملایر

خانه رشد صادرات كالا از گمرك ملایر

whatsapp: 09018317541 02142326

رشد صادرات كالا از گمرك ملایر

سرپرست گمرك ملایر گفت: در سال 95 میزان صادرات انواع كالا از گمرك این شهرستان از نظر دلاری 75 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد یافت.

نعمت فتحی اظهار كرد: انواع كالاهای صادراتی به وزن 300 هزار تن در سال گذشته از گمرك ملایر به كشورهای هدف صادر شد.وی ارزش دلاری این میزان كالای صادراتی را 70میلیون دلار و از نظر ریالی 2 هزار و 240 میلیارد ریال عنوان كرد و افزود: كشورهایی همچون افغانستان، عراق، كویت، اوكراین، ازبكستان و روسیه مقصد كالاهای صادراتی از گمرك ملایر بوده اند.انواع كشمش، لبنیات، سیمان، پارافین جامد، وازلین بهداشتی و صنعتی، پارچه و منسوجات نبافته از جمله كالاهای صادراتی است كه در یك سال گذشته از گمرك ملایر صادر شد.

رشد صادرات كالا از ملایر

فتحی بیان كرد: سال 95 انواع كشمش به وزن بیش از 2 هزار تن به ارزش 42 میلیون دلار بیشترین حجم صادرات را از نظر دلاری و سیمان با وزن 272 هزار تن و ارزش 10 میلیون دلار بیشترین حجم صادرات را از نظر وزنی به خود اختصاص داده است. این میزان صادرات كالا از گمرك ملایر در سال گذشته از نظر وزنی نسبت به مدت مشابه سال 94 رشدی معادل 210 درصد داشته است.

سرپرست گمرك ملایر استقرار و راه اندازی سامانه ارسال از راه دور، تشویق صادركنندگان و اخذ نكردن هزینه بابت صادرات كالا از گمرك ملایر را از جمله عوامل موثر در افزایش میزان صادرات كالا از گمرك این شهرستان برشمرد.به گزارش ایرنافتحی با اشاره به صنعت مبل ومنبت ملایر تاكید كرد: برای افزایش بیشتر میزان صادرات نیاز است اداره صنعت و معدن صادركنندگان مبل و منبت را برای صادرات كالاهای خود از گمرك ملایر تشویق كند، در حالیكه تاكنون اقدامی انجام نشده است.

ملایر پس از همدان دومین شهرستانی است كه دارای گمرك است و سالیانه بیش از300 هزار تن انواع كالا از گمرك ملایر به صادر نقاط جهان صادر می شود.شهرستان ملایر با دارا بودن جمعیتی بالغ بر300 هزار نفر در75 كیلومتری شهر همدان واقع شده است.

Author: persian / Date: 2017-10-26
0 391

Please comment on this post

تجارت امن و پایدار با گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان
حس خوب یک اعتماد