رعایت ضوابط قیمت‌گذاری خودروهای وارداتی الزامی است
رعایت ضوابط قیمت‌گذاری خودروهای وارداتی الزامی است

خانه رعایت ضوابط قیمت‌گذاری خودروهای وارداتی الزامی است

whatsapp: 09018317541 02142326

رعایت ضوابط قیمت‌گذاری خودروهای وارداتی الزامی است

رعایت ضوابط قیمت‌گذاری خودروهای وارداتی الزامی است : سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان در اطلاعیه ای اعلام كرد واردكنندگان خودرو ملزم به رعایت ضوابط قیمت گذاری خودروهای سواری وارداتی هستند.

 قیمت خودرو وارداتی

به دنبال قیمت گذاری غیر منطقی برخی از خودروهای وارداتی سازمان حمایت در قالب اطلاعیه‌ای بر لزوم رعایت ضوابط قیمت گذاری خودروهای وارداتی تأكید كرد.

براساس این اطلاعیه به كلیه هموطنان و مصرف كنندگان خودرو اعلام می‌شود كه ضوابط قیمت‌گذاری خودروهای سواری وارداتی از تاریخ 26/11/93 در وب سایت رسمی این سازمان جهت بهره برداری و رعایت در اقدام قرار داشته و از آنجایی كه احتمال مغایرت در عملكرد برخی از واردكنندگان و عرضه كنندگان خودروهای وارداتی با ضوابط مذكور وجود دارد ، لذا بدینوسیله موضوع لازم الاجراء بودن ضابطه مذكور توسط كلیه فعالین این بخش اعلام می گردد ، بدیهی است وجود هرگونه مغایرت در قیمتهای فروش با ضابطه مذكور قابلیت پیگیری و برخورد قانونی از ناحیه این سازمان را خواهد داشت.

همچنین با توجه به ابلاغ آیین نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف كنندگان خودرو در فروردین ماه سال جاری وفق تصویب نامه هیات وزیران به شماره 7415/ت51681ه مورخ 28/1/95 و تدوین و ابلاغ ضوابط و نظامات آیین نامه مذكور كه در وب سایت سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان قابل دسترس و متضمن موارد قابل توجه در راستای حمایت از حقوق مصرف كنندگان می باشد ، كلیه عرضه كنندگان خودرو (سواری ، تجاری و موتورسیكلت ) موظف به رعایت مفاد آیین نامه مذكور می باشند.

در این ارتباط مصرف كنندگان در صورت داشتن هرگونه شكایت می توانند مراتب را از طریق سامانه 124 با این سازمان و به سازمان صنعت ، معدن و تجارت استانها مطرح نمایند.

مضافاً شماره تلفن 22058380 اداره كل رسیدگی به تخلفات و امور تعزیرات این سازمان نیز آماده دریافت شكایات مصرف كنندگان خودرو اعم از داخلی و وارداتی می باشد.

Author: persian / Date: 2017-10-26
0 512

Please comment on this post

Safe and stable business with Persian Tejarat Davan group co
a good sense of trust
021-42326 WhatsApp