سازمان غذا و دارو واردكنندگان كالاهای دارویی و آرایشی‌بهداشتی را می‌شناسد
سازمان غذا و دارو واردكنندگان كالاهای دارویی و آرایشی‌بهداشتی را می‌شناسد

خانه سازمان غذا و دارو واردكنندگان كالاهای دارویی و آرایشی‌بهداشتی را می‌شناسد

whatsapp: 09018317541 02142326

سازمان غذا و دارو واردكنندگان كالاهای دارویی و آرایشی‌بهداشتی را می‌شناسد

به گزارش  داروغذا به نقل از تسنیم؛ رئیس  سازمان غذا و دارو در نشست ساماندهی و نظارت بر آرایشگاه‌های زنانه با بیان اینكه قاچاق كالاهای سلامت یك و نیم میلیارد دلار است، گفته بود، ما الان چیزهایی می‌بینیم كه خود گمرك مسیر ورود قاچاق در كشوراست آیا قاچاقچی‌ها در گمرك هم نیرو دارند؟

گمرك ایران ایران بعد از این اظهارات، اقدام به شفاف سازی در خصوص مواردی چون اخذ مجوز واردات و توزیع لوازم بهداشتی و ارایشی  نمود. بر اساس توضیحات گمرك افراد  وارد كننده و توزیع كننده لوازم ارایشی افراد شناخته شده ای هستند و به این ترتیب پی‌گیری مسیر تخلفات مسیر پیچیده‌ای نیست.

گزارش تخلف از سازمان عذا و دارو واصل نشده

در توضیحات گمرك ایران امده است، براساس مندرجات فصول 33 و 34 مقررات صادرات و واردات، واردات محصولات آرایشی و بهداشتی موكول به رعایت ماده 16 قانون مواد خوردنی، آشامیدنی و آرایشی است و گمرك موظف است پس از اخذ مجوز و تأییدیه سازمان غذا و دارو نسبت به ترخیص‌ آنها اقدام نماید، در این خصوص تاكنون هیچ‌گونه گزارشی مبنی بر ترخیص لوازم بهداشتی و آرایشی بدون اخذ مجوز سازمان غذا و دارو از سوی مراجع رسمی و حتی سازمان غذا و دارو به گمرك گزارش نشده است.

 

 

واردات به دست افراد شناخته  شده

بنابراین گزارش انجام عملیات گمركی تمامی كالاهای دارویی، بهداشتی و آرایشی در حال حاضر با مجوز بهداشت و تأییدیه‌های سازمان غذا و دارو انجام می‌شود و با توجه به اینكه واردكنندگان این كالاها قبل از واردات نسبت به اخذ تأییدیه سازمان غذا و دارو اقدام و پس از ترخیص برچسب غذا و دارو بر روی این كالاها الصاق می‌شود، لذا تمامی واردكنندگان محصولات بهداشتی و آرایشی “افراد شناخته شده‌ای” برای سازمان‌های مجوزدهنده هستند و در صورت هرگونه تخلف و تقلب باید مرجع متولی جوابگو باشد.
این گزارش می‌افزاید، در حال حاضر ارتباط میان سازمان غذا و دارو و گمرك الكترونیكی شده و كلیه مجوزها به روش الكترونیكی برای گمرك ارسال و گمرك نیز كلیه اطلاعات و مجوزهای ترخیص كالاهای وارداتی در حوزه دارویی، بهداشتی و آرایشی را به صورت الكترونیكی برای سازمان غذا و دارو ارسال می‌نماید.
همچنین گمرك ایران به اتكای مجوزهای وزارت بهداشت برای واردات این كالاها حداكثر تسهیلات را قائل می‌شود و بسیاری از واردكنندگان این كالاها شركت‌ها یا افراد شناخته شده‌ای برای سازمان غذا و دارو و بانك‌ها هستند چراكه از ارز بانكی برای واردات استفاده می‌نمایند.

بعد از این توضیحات رئیس سازمان غذا و دارو با عقب نشینی از مواضع قبلی ضمن تكذیب موارد مطرح شده در رسانه ها گفت: مرزهای طولانی كشور متأسفانه به‌طور كامل قابل كنترل نیستند و حتی ممكن است از راه‌های رسمی مانند مناطق آزاد و ویژه، بازارچه‌های مرزی و… هم سوءاستفاده شود.

وی گفت: اخیراً ارتباط برخط سامانه متمركز گمرك و سازمان غذا و دارو برقرار شده و جلوی بسیاری از سوءاستفاده‌ها گرفته شده است.

وی از همكاری و هماهنگی خوبی كه بین دستگاه‌های مختلف به‌خصوص گمرك جمهوری اسلامی و تعزیزات حكومتی و دستگاه‌های اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی با سازمان غذا و دارو وجود دارد تشكر كرد.

Author: persian / Date: 2017-10-26
0 1107

Please comment on this post

Safe and stable business with Persian Tejarat Davan group co
a good sense of trust
021-42326 WhatsApp