سامانه كد‌ رهگیری و تجارت داخلی امسال عملیاتی می‌شود
سامانه كد‌ رهگیری و تجارت داخلی امسال عملیاتی می‌شود

خانه سامانه كد‌ رهگیری و تجارت داخلی امسال عملیاتی می‌شود

سامانه كد‌ رهگیری و تجارت داخلی امسال عملیاتی می‌شود

سامانه كد‌ رهگیری و تجارت داخلی امسال عملیاتی می‌شود ، سرپرست دفتر تجارت الكترونیكی با بیان اینكه سامانه‌های تجارت خارجی، شناسه كالا و انبارها از سامانه جامع تجارت تاكنون عملیاتی شده است، گفت: امسال سامانه كد‌رهگیری و تجارت‌ داخلی هم عملیاتی می‌شود.

عملیاتی شدن سامانه كد رهگیری و تجارت داخلی

به گزارش پایگاه خبری «عصراعتبار» به نقل از فارس , رمضانعلی صادق‌زاده شیخان  با اشاره به سامانه‌های مرتبط به سامانه جامع تجارت گفت: سامانه شناسه كالا رونمایی شده و دستورالعمل‌‌های آن اجرایی شده و براساس دستورالعمل كالاهای وارداتی در سامانه ثبت می‌شود.سرپرست دفتر تجارت الكترونیكی سازمان توسعه تجارت افزود: سامانه تجارت خارجی هم  با توجه به تعاملات با گمرك، تكالیف قانونی خود را انجام می‌دهد و تبادل اطلاعات بین پنجره واحد گمرك و سامانه تجارت خارجی براساس توافقات در حال انجام است.

صادق‌زاده شیخان گفت: بنابراین برای واردات، ثبت‌نام كالا‌های وارداتی از طریق سامانه ثبتارش انجام می‌شود و مدارك مورد نیاز از جمله كارت بازرگانی چك می‌شود و مبادلات بانكی شامل مبادلات ارزی و ریالی كه به سیستم ریالی و بانك مركزی مربوط است به طور الكترونیكی انجام می‌شود.

سرپرست دفتر تجارت الكترونیكی سازمان توسعه تجارت اظهار داشت: پس از ورود كالا فاكتورها و مداركی كه مورد نیاز برای ترخیص است، توسط گمرك صادر می‌شود و سپس كالای وارداتی به انبارها منتقل و سپس در ادامه زنجیره توزیع به دست مصرف كننده می‌رسد.

وی با بیان اینكه سامانه كد رهگیری كالا هم امسال عملیاتی می‌شود، بیان داشت: اتصال بین سامانه جامع تجارت و پنجره واحد گمرك برقرار است و مشكلی در این زمینه وجود ندارد.

صادق‌زاده شیخان افزود: فعلا 10 گروه كالایی از جمله پوشاك، مواد پتروشیمی، لوازم خانگی، لوازم یدكی، دخانیات، تلفن همراه و امثال آن كه زمینه واردات قاچاق این اقلام  بیشتر است برای واردات با شناسه كالا باید در سامانه ثبتارش ثبت شود و مراحل واردات این كالاها باید در سامانه جامع تجارت طی شود.

Author: persian / Date: 2017-10-26
0 290

Please comment on this post

تجارت امن و پایدار
حس خوب یک اعتماد