سرمایه‌گذاری 7 میلیون دلاری ژاپنی‌ها برای تجهیز گمركات ایران به دستگاه‌های ایكس‌ری
سرمایه‌گذاری 7 میلیون دلاری ژاپنی‌ها برای تجهیز گمركات ایران به دستگاه‌های ایكس‌ری

خانه سرمایه‌گذاری 7 میلیون دلاری ژاپنی‌ها برای تجهیز گمركات ایران به دستگاه‌های ایكس‌ری

سرمایه‌گذاری 7 میلیون دلاری ژاپنی‌ها برای تجهیز گمركات ایران به دستگاه‌های ایكس‌ری

سرمایه‌گذاری 7 میلیون دلاری ژاپنی‌ها برای تجهیز گمركات ایران به دستگاه‌های ایكس‌ری ، كرباسیان اضافه كرد: كشور ژاپن در بررسی‌های انجام داده با توجه به اقداماتی كه در دولت و گمرك جمهوری اسلامی ایران مورد ارزیابی قرار داده كه به طور جد با تخلفات برخورد می‌شود، معادل 7 میلیون دلار به صورت وام بلاعوض به گمرك اختصاص داده تا دستگاه ایكس‌ری خریداری كند.

تجهیز گمرك به ایكس ری

وی ادامه داد: خوشبختانه در كنار ایكس‌ری تجهیزات دیگری برای كنترل در گمركات به كار گرفته شده و جمهوری اسلامی ایران در كل منطقه و حتی كشورهای آسیایی بیشترین دستگاه ایكس‌ری را دارا است زیرا در منطقه‌ای حضور داریم كه به دلیل ایجاد امنیت در همسایگی و ضرورت كنترل ترانزیت، این امر ایجاب می‌كند به سمت كنترل و نظارت بیشتر برویم.

دكتر كرباسیان با اشاره به اینكه از سگ موادیاب، جی پی اس، آر اف آی دی و مدیریت ریسك در بحث نظارت گمركات استفاده می‌شود، خاطرنشان كرد: تاكنون دو دستگاه ایكس‌ری در گمرك شهید رجایی نصب شده است و در آینده یك دستگاه ایكس‌ری جدید با سرعت بالای ارزیابی روزانه 1200 كانتینر در روز در این گمرك مهم نصب خواهد شد.

وی با اشاره به اینكه ایكس‌ری‌های جدید با همكاری بخش خصوصی نصب و راه‌اندازی می‌شود، افزود: خوشبختانه با وزارت دفاع توانستیم توافق‌نامه‌ای امضا كنیم تا با استفاده از امكانات صنایع دفاع، آنها برای گمرك ایران 5 دستگاه‌ ایكس‌ری بسازند. این دستگاه‌ها به پیشرفته‌ترین تكنولوژی مجهز هستند كه در گذشته امكان خرید آن برای ما محدود بود و یا فقط از كشوری خاص به ایران وارد می‌شد، ولی در حال حاضر توانسته‌ایم در داخل كشور این دستگاه‌ها را بسازیم و این برای ما یك افتخار است.

وی ادامه داد: اكنون تفاهم‌نامه میان ما و وزارت دفاع امضا شده و قرارداد آن هم در مرحله نهایی شدن است. این موضوع یك اتفاق ملی است و باعث خرسندی ماست. گمرك ایران نیز از ساخت این دستگاه‌ها توسط وزارت دفاع پشتیبانی خواهد كرد و ما كمك‌های لازم را هم به آنها ارائه خواهیم كرد و افتخاری برای ماست كه چنین محصولی را با تولیدكننده داخلی قرارداد بسته شده است.

رئیس كل گمرك ایران ادامه داد : گمرك با تخلفات برخورد می‌كند، اما نیاییم سازمان‌ها و سرمایه كشور را با حرف مورد خطاب قرار دهیم.دكتر مسعود كرباسیان در حاشیه بازدید از گمرك بندر شهید رجایی، در گفت‌وگو با خبرنگاران، با بیان اینكه كماكان تراز تجاری كشور مثبت بوده و امیدوارم این روند تداوم یابد، افزود: از اول سال تا 23 بهمن ماه، 37 میلیارد دلار واردات كشور معادل سه درصد رشد و 38 میلیارد دلار صادرات كه 9 درصد صورت گرفت.

وی درخصوص برخی شایعات مبنی بر بازداشت تعدادی از نیروی گمركات هرمزگان توسط نیروی انتظامی، اظهار كرد: كسی كه متخصص امر است بعید می‌دانم چنین حرفی زده باشد زیرا در گمركات اگر تخلفی صورت بگیرد، كشف می‌شود و تمامی این كشفیات به كمك نیروی انتظامی و گمرك بوده است.

كرباسیان با بیان اینكه بیشترین حجم واردات كشور از بندر شهید رجایی با آمار 60 درصدی است و اگر تخلفی صورت بگیرد به طور حتم به دلیل حجم بالا، تخلف در این بندر استراتژیك بیشتر از جاهای دیگر رخ می‌دهد، اضافه كرد: تمامی ارگان‌ها كاری كه انجام داده‌اند در این راه معادل یك تخلفی كه گمرك بررسی كرده یعنی معادل 3 هزار میلیاردی نبوده است.

وی ادامه داد: گمرك با تخلفات برخورد می‌كند، اما نیاییم سازمان‌ها و سرمایه كشور را با حرف مورد خطاب قرار دهیم و اگر پرونده‌ای بوده كشف شده و در همه جای دنیا قاچاق انجام و با آن برخورد می‌شود.

Author: persian / Date: 2017-10-26
0 292

Please comment on this post

تجارت امن و پایدار
حس خوب یک اعتماد