سومالی، غنا و عمان به بازارهای هدف گمرك همدان اضافه شده اند
سومالی، غنا و عمان به بازارهای هدف گمرك همدان اضافه شده اند

خانه سومالی، غنا و عمان به بازارهای هدف گمرك همدان اضافه شده اند

سومالی، غنا و عمان به بازارهای هدف گمرك همدان اضافه شده اند

مدیركل گمرك استان همدان گفت: سومالی، غنا و عمان به بازارهای هدف همدان اضافه شده اند.

به گزارش خبرنگار “همدان نیوز”، جمال خشوعی با بیان اینكه صادرات استان نسبت به دو سال قبل تغییر قابل توجهی دارد، خاطرنشان كرد: اظهار از راه دور صادركنندگان یكی از امتیازات گمرك استان است و از نظر هزینه ای و زمان ترخیص كالا نیز مزیت هایی وجود دارد.

اهداف گمرك همدان
وی ادامه داد: تعداد صادركنندگان سال 93، 40 نفر بوده كه در سال جاری به 75 نفر افزایش یافته كه اگر رضایت از گمرك وجود نداشت باید تعداد صادركنندگان كاهش پیدا می كرد.

مدیركل گمرك استان همدان با بیان اینكه 80 درصد محصولات كشاورزی استان از سایر گمركات صادر می شود، گفت: یكی از مشكلات صادرات در استان، گواهی مبدأ بوده كه این مانع تا حدودی برطرف شده است.

وی افزود: در حوزه استاندارد نیز مشكلاتی وجود داشت كه با همكاری اداره كل استاندارد مشكلات در این بخش برطرف شد.

خشوعی با بیان اینكه ترخیص كالا یك ساعته باید انجام شود، تصریح كرد: واردات باید حداكثر در سه روز ترخیص شود درحالیكه در گذشته واردات دو ماه در گمرك باقی می ماند و ارزش خود را در بازار از دست می داد.

مدیركل گمرك استان همدان به افزایش رضایتمندی واردكنندگان و صادرات از گمرك استان، یادآور شد: برگشت پول از دیگر مشكلات است؛ برای مثال می توان به صادرات فرش به آمریكا، امارات و چین اشاره كرد كه هنوز پول آن نقد نشده است.

وی همچنین تصریح كرد: تعداد بازارهای هدف محدود یكی از مشكلات به شمار می رود و در حال حاضر عمده بازار هدف همدان، عراق است كه با توجه به حضور رقبای جدی همچون تركیه و همچنین حضور داعش، موانعی در صادرات ایجاد می شود.

خشوعی با بیان اینكه صادرات از گمرك ملایر 87 درصد افزایش یافته است، گفت: صادرات استان نسبت به سال قبل چهار درصد كاهش یافته و صادرات سیمان همدان نیز به تنهایی  با كاهش 87 درصدی روبه رو است.

مدیركل گمرك استان همدان اظهار داشت: سومالی، غنا و عمان به بازارهای هدف همدان اضافه شده اند.

وی در ادامه یادآور شد: تقاضا می شود كه تجار همدان واردات خود را از گمرك استان ترخیص كنند.

خشوعی با بیان اینكه در سال 80 صادرات 11 ماهه پنج میلیون و 588 هزار دلار بوده است، خاطرنشان كرد: در سال 88 میزان صادرات 193 میلیون دلار بوده و از سال 92 تا كنون روند رو به رشد در صادرات حاصل شده اما كاهش صادرات سیمان، مشكلاتی را ایجاد كرده است.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه، 115 میلیون و 560 هزار دلار كالا از گمرك استان همدان صادر  شده است.

Author: persian / Date: 2017-10-26
0 244

Please comment on this post

تجارت امن و پایدار
حس خوب یک اعتماد