صادرات بیش از 5 هزار تن مواد خوراكی از چهارمحال و بختیاری
صادرات بیش از 5 هزار تن مواد خوراكی از چهارمحال و بختیاری

خانه صادرات بیش از 5 هزار تن مواد خوراكی از چهارمحال و بختیاری

صادرات بیش از 5 هزار تن مواد خوراكی از چهارمحال و بختیاری

صادرات بیش از 5 هزار تن مواد خوراكی از چهارمحال و بختیاری ، شهركرد- ایرنا : مدیركل دامپزشكی چهارمحال و بختیاری گفت: 5 هزار و 170 تن موادغذایی فاسد شدنی و با كیفیت از این استان به كشورهای عراق، امارات، تاجیكستان و قرقیزستان صادر شد.

به گزارش ایرنا، عبدالمحمد نجاتی در آیین تجلیل از 19 نفر از كاركنان نمونه و آسیب دیده ناشی از كار نظارت دامپزشكی اظهار كرد: از این میزان 422 تن شیرخشك، 86 تن ماهی منجمد و تازه و بیش از 4 هزار و 662 تن خوراك آبزی بوده است.

صادرات مواد خوراكی

وی بازرسی مستقیم ماموران دامپزشكی از 21 هزار و 641 مورد از عوامل تولید و توزیع مواد خام فاسد شدنی در سطح استان را طی هفت ماه سال جاری یادآور شد و تصریح كرد: از این تعداد 37 هزار و 334 كیلوگرم مواد پروتئینی فاسد غیر مجاز شناسایی و از چرخه مصرف خارج شد.مدیركل دامپزشكی چهارمحال و بختیاری تعداد طیور كنترل كیفیت و تایید سلامت شده در كشتارگاه های سطح استان در سال جاری را 4 میلیون و 19 هزار قطعه ذكر كرد و توضیح داد: در این مدت 46 هزار و 757 قطعه طیور الوده و مشكوك به بیماری از چرخه مصرف خارج شد.

دكتر نجاتی افزود: در سال جاری 121هزار و 49 راس دام سبك و سنگین در كشتارگاه های صنعتی استان زیر نظر ماموران دامپزشكی كشتار و با كنترل كیفیت لاشه روانه بازار مصرف شده است. استان چهارمحال و بختیاری با داشتن جمعیت عشایری و پرورش بیش از یك میلیون و 500 هزار راس دام سبك و سنگین و تولید بیش از 17 هزار تن ماهی سردابی (قزل آلا) قطب دامپروری و آبزی پروری كشور است.

Author: persian / Date: 2017-10-26
0 301

Please comment on this post

تجارت امن و پایدار
حس خوب یک اعتماد