صادرات شاه میگوی آب شیرین آذربایجان غربی به روسیه
صادرات شاه میگوی آب شیرین آذربایجان غربی به روسیه

خانه صادرات شاه میگوی آب شیرین آذربایجان غربی به روسیه

صادرات شاه میگوی آب شیرین آذربایجان غربی به روسیه

مدیر شیلات و آبزیان آذربایجان غربی گفت: صادرات شاه میگوی دراز آب شیرین كه در سد ارس این استان تولید می شود، با امضای قراردادی بین 2 شركت ایرانی و روسی كلید خورد. در پی توافق این شركت های ایرانی و روسی مقرر شده است تا سالانه 50 تن شاه میگوی دراز آب شیرین این سد به روسیه صادر شود.

صادرات شاه میگو به روسیه

وی درآمد ارزی ناشی از صادرات این میزان شاه میگو را حدود 400 هزار دلار عنوان كرد و گفت: هم اكنون شاه میگوی استان به چندین كشور اروپایی از جمله آلمان، اتریش، دانمارك، ایتالیا، فرانسه و كشورهای آسیای میانه از قبیل ارمنستان، جمهوری آذربایجان و تركیه صادر می شود و از این طریق ارزآوری قابل توجهی عاید كشور می شود.

وی ادامه داد: سالانه افزون بر 70 تن شاه میگوی دراز آب شیرین در آب های سد ارس تولید و به سایر كشورها صادر می شود كه در صورت تامین شرایط لازم و تامین منابع مالی می توان تولید شاه میگو را افزایش داد.

به گزارش ایرنا آذربایجان غربی دارای رتبه اول در تولید شاه میگوی دراز آب شیرین است و در صورت فراهم شدن بستر لازم این ماده غذایی ارزشمند قابلیت تولید تا 270 تن در سال را دارد. 6 شركت و تعاونی صید و صیادی در استان به تولید این آبزی مشغول هستند.

Author: persian / Date: 2017-10-26
0 237

Please comment on this post

تجارت امن و پایدار
حس خوب یک اعتماد