صادرات نفت ایران به سومین ماه كاهشی وارد شد
صادرات نفت ایران به سومین ماه كاهشی وارد شد

خانه صادرات نفت ایران به سومین ماه كاهشی وارد شد

صادرات نفت ایران به سومین ماه كاهشی وارد شد

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، صادرات نفت ایران به 4 مشتری بزرگ آسیایی نفت این كشور در ماه ژانویه 2017 حدود 2 سوم نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

آمارهای دولتی و رهیابی كشتی‌ها نشان داد 4 خریدار بزرگ نفت ایران، چین، هند، كره جنوبی و ژاپن 1.64 میلیون بشكه نفت در روز از ایران در ماه گذشته میلادی خریدند كه 67.6 درصد بیش از مدت مشابه سال 2016 است.بر اساس آمار آژانس بین‌المللی انرژی، اما این حجم طی 6 ماه گذشته كمترین میزان بوده است و برای سومین ماه متوالی از اكتبر پارسال كه به بالاترین رقم 1.99 میلیون بشكه در روز رسید، كاهش یافته است.

كاهش حجم صادرات نفت ایران

به گفته منابع صنعتی ایران برای خریدارانی كه خریدهای خود را افزایش دهند، تخفیف‌هایی در نظر گرفته است.وزارت تجارت ژاپن روز سه شنبه آمارهای رسمی را منتشر كرد و نشان داد واردات نفت این كشور از ایران در ماه ژانویه 7.9 درصد رشد داشته و به 209 هزار و 319 بشكه در روز رسیده است.

صادرات نفت ایران به هند بیش از 3 برابر شده و به 554 هزار و 600 بشكه در روز رسیده است و برای نخستین بار از ماه نوامبر از چین پیشی گرفت. كره جنوبی نیز بیش از 2 برابر نفت از ایران خرید كه به روزانه 478 هزار و 32 بشكه رسیده است. این كشور نیز از چین پیشی گرفت و دومین خریدار بزرگ نفت در آسیا شد.به گفته یك منبع آگاه صنعتی، مجموع صادرات نفت و میعانات گازی ایران در ماه فوریه به بازارهای جهانی از جمله اروپا به بیش از 2.20 میلیون بشكه در روز خواهد رسید كه بیش از 2.16 میلیون بشكه در روز ماه ژانویه است. رقم صادرات ماه ژانویه كمترین میزان از ماه جولای به شمار می‌رود.

احتمالا ژاپن در ماه مارس از ایران نفت نخرد چراكه خریداران منتظر هستند تا دولت مبلغ رقم پوشش بیمه كشتی‌های حامل نفت ایران را در سال مالی جدید كه از آوریل شروع می‌شود، تمدید كند.

Author: persian / Date: 2017-10-26
0 238

Please comment on this post

تجارت امن و پایدار
حس خوب یک اعتماد