صادرات 700 هزار دلاری قزوین به كشور اوكراین در سال 95
صادرات 700 هزار دلاری قزوین به كشور اوكراین در سال 95

خانه صادرات 700 هزار دلاری قزوین به كشور اوكراین در سال 95

صادرات 700 هزار دلاری قزوین به كشور اوكراین در سال 95

صادرات 700 هزار دلاری قزوین به كشور اوكراین در سال 95 ، معاون امور اقتصادی و منابع انسانی استاندار قزوین گفت: در سال گذشته 700 هزار دلار صادرات از استان قزوین به كشور اوكراین صورت گرفت.

صادرات قزوین به اوكراین

به گزارش ایسنا، «منوچهر حبیبی» در نشست هم‌اندیشی فرصت‌های همكاری استان قزوین با كشور اوكراین كه در سالن جلسات باغستان جهاد كشاورزی قزوین برگزار شد، اظهار كرد: استان قزوین 184 صادركننده دارد كه با 37 كشور جهان در امر صادرات و واردات مراودات تجاری دارند.

وی افزود: صادرات استان قزوین در سال گذشته 763 میلیون دلار بود و عمده صادرات ما در محصولات كشاورزی مثل كشمش و پسته و محصولات حوزه صنعتی مانند شیشه، كاشی و سرامیك و قطعات یدكی است.معاون امور اقتصادی و منابع انسانی استاندار قزوین خاطرنشان كرد: اوكراین یكی از مهم‌ترین كشورهای هدف صادرات و واردات استان قزوین بشمار می‌رود.

حبیبی با اشاره به ارزش ریالی صادرات به كشور اوكراین ادامه داد: در سال گذشته صادرات استان قزوین به كشور اوكراین 700 هزار دلار بوده است.وی خاطرنشان كرد: شیشه مهم‌ترین كالایی بوده كه بیشترین حجم صادرات به كشور اوكراین را به خود اختصاص داده است.

معاون امور اقتصادی و منابع انسانی استاندار قزوین تصریح كرد: كشمش پسته و مواد نفتی از جمله كالاهای صادراتی استان به اوكراین بوده و در مقابل كالاهای وارداتی از اوكراین جو ذرت دامی دانه آفتابگردان و روغن آفتابگردان است.حبیبی گفت: در سال 89 مذاكرات تجاری میان استان قزوین و كشور اوكراین انجام شد كه در نتیجه آن تفاهم‌نامه‌هایی به امضا رسید.

 

Author: persian / Date: 2017-10-26
0 183

Please comment on this post

تجارت امن و پایدار
حس خوب یک اعتماد