ضرورت افزایش تعرفه ید و كاهش واردات
ضرورت افزایش تعرفه ید و كاهش واردات

خانه ضرورت افزایش تعرفه ید و كاهش واردات

ضرورت افزایش تعرفه ید و كاهش واردات

افزایش ظرفیت تولید ید در كشور، ضرورت افزایش تعرفه ید و كاهش واردات ، رییس سازمان صنعت معدن وتجارت استان گلستان گفت: با وجود ظرفیت بالای تولید ید در ایران، سالانه 50 تن از این محصول وارد كشور می‌شود.

ضرورت افزایش تعرفه ید و كاهش واردات

حسینقلی قوانلو رییس سازمان صنعت معدن وتجارت استان گلستان در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و كشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،گفت:ظرفیت تولید ید در كشور از 65 تن در گذشته به 365 تن در حال حاضر رسیده است و با راه اندازی واحدهای در حال ساخت امیدواریم كه این ظرفیت تا 3 ماه آینده به 600 تن در سال افزایش پیدا كند.

وی در ادامه با بیان این موضوع كه كل ظرفیت مصرف ید كشورما در سال 150 تن است،افزود:با وجود ظرفیت بالای تولید ید در ایران و صادرات 30 تنی در سال اما بازهم متاسفانه شاهدیم كه سالانه 50 تن از این محصول وارد كشور می شود.

قوانلو اضافه كرد:ما خواستار افزایش تعرفه ید بمنظور جلوگیری از واردات این محصول به كشور هستیم.رییس سازمان صنعت معدن وتجارت استان گلستان با اشاره به اینكه ایران مقام چهارم تولید ید در جهان را داراست، تصریح كرد:آمادگی گسترش صنایع پایین دستی برای مصرف یدهای استخراج شده داخلی را داریم ودر این زمینه فعالیت هایی صورت داده ایم.

Author: persian / Date: 2017-10-26
0 156

Please comment on this post

تجارت امن و پایدار
حس خوب یک اعتماد