طرح اصلاح نظام بانكی در كمیسیون اقتصادی مجلس تصویب شد
طرح اصلاح نظام بانكی در كمیسیون اقتصادی مجلس تصویب شد

خانه طرح اصلاح نظام بانكی در كمیسیون اقتصادی مجلس تصویب شد

طرح اصلاح نظام بانكی در كمیسیون اقتصادی مجلس تصویب شد

طرح اصلاح نظام بانكی در كمیسیون اقتصادی مجلس تصویب شد : رئیس كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت، طرح اصلاح نظام بانكی جمهوری اسلامی ایران در جلسه كمیسیون اقتصادی تصویب شد.

اصلاح قانون بانكی

محمدرضا پور ابراهیمی داورانی در نشست روز یكشنبه این كمیسیون افزود: از چند سال گذشته مجلس و دولت مسائل حوزه نظام بانكی را پیگیری می كنند تا مسائل مطرح در زمینه های عقود اسلامی و ضعف در عملكرد نظارتی بانك ها حل شود.

نماینده مردم كرمان و راور در مجلس شورای اسلامی افزود: در دوره نهم فعالیت مجلس كارگروهی در كمیسیون اقتصادی موضوع اصلاح نظام بانكی كشور را پیگیری كرد اما به دلیل محدودیت زمانی امكان تصویب طرح بانكداری بدون ربا در مجلس نهم نبود اما با آغاز مجلس دهم این موضوع بصورت جدی پیگیری شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: در نشست روز یكشنبه كمیسیون اقتصادی طرح اصلاح نظام بانكی جمهوری اسلامی ایران تصویب شد.

پورابراهیمی داورانی افزود: لوایح نظام بانكداری بدون ربا و قانون پولی و بانكی در دستور كار دولت است و باتوجه به اینكه نمایندگان دولت و دستگاه های ذیربط درخواست داشتند تا بعد از ارائه لوایح دولت، جمع بندی نهایی درخصوص ادغام طرح و لایحه صورت بگیرد مقرر شد تا دولت در فرصت 45 روزه در این خصوص اقدام كند.

وی افزود: اگر شرایط برای ادغام طرح مذكور با لوایح دولت باشد این كار انجام می شود در غیر این صورت طرح نمایندگان عملیاتی می شود.

پور ابراهیمی داورانی ادامه داد: امیدوارم تا پایان سال موضوع اصلاح نظام بانكی به سرانجام برسد به دلیل اینكه از سال حدود 62 اصلاحاتی در این زمینه صورت نگرفته این در حالی است قوانین بانكی سایر كشورها هرچندسال یكبار تغییر می كند.

وی افزود: با اصلاح نظام بانكی كشور، دغدغه های مراجع عالیقدر تقلید درخصوص شبهات شرعی وارد به مسائل بانكی، مردم و همچنین فعالان اقتصادی رفع خواهد شد.

*كمیته اقتصاد مقاومتی در كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تشكیل شد

پورابراهیمی داورانی افزود: ساختار تخصصی و كاملا علمی برای اصلاح نظام بانكی طراحی می شود تا ان شاء الله تا پایان سال قانون در این رابطه نهایی شود.

وی گفت: با تصویب قانون اصلاح نظام بانكی اصلاحاتی در بخش هایی مانند عقود اسلامی صورت خواهد گرفت و به موضوع رفع خلاء شورای فقهی كه مورد تاكید مقام معظم رهبری به عنوان یك ركن است، رسیدگی می شود.

رئیس كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: با اصلاح نظام بانكی به مشكلاتی مانند جرایم دیركردها و وجه تضمین ها رسیدگی خواهد شد.

همچنین در جلسه روز یكشنبه كمیسیون اقتصادی مجلس اعضای كمیته اقتصاد مقاومتی تعیین شدند و رحیم زارع به عنوان رئیس این كمیته انتخاب شد.

Author: persian / Date: 2017-10-26
0 210

Please comment on this post

تجارت امن و پایدار
حس خوب یک اعتماد