عدم ممنوعیت واردات فناوری از امریكا
عدم ممنوعیت واردات فناوری از امریكا

خانه عدم ممنوعیت واردات فناوری از امریكا

whatsapp: 09018317541 02142326

عدم ممنوعیت واردات فناوری از امریكا

در واردات فناوری از آمریكا منعی نداریم ، رمضانعلی سبحانی‌فر سخنگوی فراكسیون مطبوعات مجلس و نماینده مردم سبزوار عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: از سخنان مقام معظم رهبری چیزی دال بر عدم رابطه علمی و فناوری با كشورهای مختلف از جمله آمریكا استنباط نمی‌شود.

عدم ممنوعیت واردات فناوری از امریكا

رمضانعلی سبحانی‌فر در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: بعید می‌دانم منع رهبری از واردات كالاهای آمریكایی شامل دانش و فناوری‌های نوین هم بشود.

نماینده مردم سبزوار در مجلس محور سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را به خدمت گرفتن دانش و فناوری غیربومی و داخلی‌سازی آن دانست و خاطرنشان كرد: واردات فناوری به توسعه  و رشد اقتصادی و صنعتی كشور كمك می‌كند و قطعا نباید كشور و صنعت‌مان را از داشتن آن محروم كنیم البته نباید كشور را به استفاده از فناوری یك كشور محدود كرد بلكه باید سبدی از فناوری‌ها و علوم كشورهای مختلف را  برای رشد و اعتلای اقتصاد و صنعت كشور به خدمت بگیریم، بی‌توجهی به این مسئله در دراز مدت كشور را دچار مشكل می‌كند.رییس كمیته ارتباطات مجلس یادآور شد: قرارداد رنو و پژو در گذشته مصادق این مسئله است.

وی انعقاد قرارداد با  خودروسازان فرانسوی، ایتالیایی، آلمانی، كره‌ای و آمریكایی را به نفع اقتصاد و صنعت كشورمان دانست و خاطرنشان كرد: دولت بنا دارد با جذب مجموعه‌ای از سرمایه‌گذاران و مشاركت بخش خصوصی خارجی زمینه تامین سرمایه ارزی و توسعه صنعتی و اقتصادی كشور را فراهم كند.

عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس واردات خودروی آمریكایی جی‌ام از چین و ممنوعیت واردات خودروی ژاپنی هوندا از آمریكا را رفتاری متناقض دانست و افزود: مدیران صنعتی كشور باید از كارهایی كه گره‌ای بر گره‌های كشور اضافه می‌كند پرهیز كنند.سبحانی‌فر در عین حال از اعلام آمادگی فیات ایتالیا برای سرمایه‌گذاری در كشورمان خبر داد.

Author: persian / Date: 2017-10-26
0 360

Please comment on this post

تجارت امن و پایدار با گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان
حس خوب یک اعتماد