كالاهای معاف از مالیات بر ارزش افزوده براساس قوانین مالیاتی
كالاهای معاف از مالیات بر ارزش افزوده براساس قوانین مالیاتی

خانه كالاهای معاف از مالیات بر ارزش افزوده براساس قوانین مالیاتی

كالاهای معاف از مالیات بر ارزش افزوده براساس قوانین مالیاتی

كالاهای معاف از مالیات بر ارزش افزوده

  • براساس قوانین مالیاتی كشور تمام كالاها مشمول قانون مالیات بر ارزش افزوده شناخته نشده و برخی از محصولات از پرداخت این نوع مالیات معاف هستند اما فروشندگان بسیاری وجود دارند كه با استفاده از ناآگاهی مشتری ارزش افزوده را از مشتریان دریافت می‌كنند.
  • همچنین مطابق قانون مالیات بر ارزش افزوده :

كالای معاف از مالیات

 آرد نانوایی، نان، گوشت، قند، شكر، برنج، حبوبات، سویا، شیر، پنیر، روغن‌نباتی، شیر خشك مخصوص تغذیه كودكان، انواع دارو، لوازم مصرفی درمانی، خدمات درمانی و بسیاری اقلام دیگر از این مالیات معاف هستند.

  • علاوه بر این طبق ماده 12 فصل دوم قانون مالیات بر ارزش افزوده، گروه دیگری از كالاها نیز از مالیات بر ارزش افزوده معاف می‌شوند.

 این گروه شامل :

محصولات كشاورزی فرآوری نشده دام و طیور زنده، آبزیان، زنبور عسل و نوغان است. به جز این انواع كود، سم، بذر و نهال و خوراك دام و طیور نیز شامل پرداخت این نوع مالیات نمی‌شوند.

  • بخش دیگری از گروه‌های كالایی معاف از مالیات بر ارزش افزوده به این شرح است:

 فرش دستباف، كتاب، مطبوعات، دفاتر تحریر و انواع كاغذ چاپ، تحریری و مطبوعات.

  • كالاهای اهدایی به صورت بلاعوض به وزارتخانه‌ها، موسسات دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی دسته دیگری از كالاها و محصولات معاف از مالیات شناخته می‌شوند.
  • غیر از این كالاهای همراه مسافر كه برای استفاده شخصی خریداری شده‌اند البته به شرط رعایت سقف تعیین شده در قوانین گمركی هم از پرداخت مالیات برارزش افزوده معاف هستند.
Author: persian / Date: 2017-10-26
0 131

Please comment on this post

تجارت امن و پایدار
حس خوب یک اعتماد