كره جنوبی دومین مشتری نفت ایران
كره جنوبی دومین مشتری نفت ایران

خانه كره جنوبی دومین مشتری نفت ایران

كره جنوبی دومین مشتری نفت ایران

كره جنوبی دومین مشتری نفت ایران

سفیر كره جنوبی اعلام كرد: قرارداد های این كشور با ایران شامل دو بخش دولت با دولت و بخش های خصوصی دو كشور با یكدیگر می شود.كیم – سئونگ – هو ( H.E.Kim Seung- HO ) در گفت و گوی اختصاصی با تصویر روز افزود: در بخش قرارداد های دولتی توافقات صورت گرفته به اجرا در آمده است. اما در موضوع توافقات صورت گرفته بین بخش های خصوصی دو كشور ، این موارد به دلیل برخی مشكلات هنوز به مرحله اجرا در نیامده اند.

وی اظهارداشت:: در دیدار اخیر مسئولان دو كشور، توافق اولیه برای گشایش حسابهای ارزی تجار ایرانی به عمل آمده است . به گفته وی در صورت تایید نهایی و امضاء آن ، این موضوع نقش بسزایی در توسعه مناسبات دو كشور خواهد داشت.

كره جنوبی دومین مشتری نفت ایران

كیم – سئونگ – هو ( H.E.Kim Seung- HO ) در ادامه گفت و گوی اختصاصی با پایگاه خبری – تحلیلی تصویر روز افزود: همكاری های دو كشور از جمله در بخش تجاری به سرعت در حال افزایش است.

وی می گوید: بر اساس آخرین آمار در حال حاضر میزان واردات كره جنوبی از ایران حدود 170 درصد افزایش داشته است. این در حالی است كه صادرات كره جنوبی به كشورمان از رشدی معادل 25 درصدی برخوردار بوده است.

وی افزود: بالاترین میزان حجم همكاری‌های اقتصادی دو كشور حدود 17 میلیارد دلار و مربوط به سال 2011 بوده اما طی دوران تحریم، این رقم به یك سوم كاهش یافت.

وی با بیان اینكه كاهش حجم مناسبات ایران و كره جنوبی دو علت عمده داشت، اظهارداشت: كاهش قیمت نفت خام و همچنین كاهش واردات نفت به خاطر تحریم‌ ها بر حجم تجاری دو كشور اثر منفی گذاشت كه با اجرای برجام تجارت دو كشور نیز به سرعت افزایش یافت.

وی تاكید كرد: با توجه به افزایش مناسبات دو كشور پیش بینی می شود حجم تجارت ایران و كره جنوبی امسال به10 میلیارد دلار افزایش یابد.

Author: persian / Date: 2017-10-26
0 116

Please comment on this post

تجارت امن و پایدار
حس خوب یک اعتماد