كشف 25 تن انواع مواد مخدر سنتی و صنعتی، انواع قرص روانگردان و پیش‌ساز در گمرك
كشف 25 تن انواع مواد مخدر سنتی و صنعتی، انواع قرص روانگردان و پیش‌ساز در گمرك

خانه كشف 25 تن انواع مواد مخدر سنتی و صنعتی، انواع قرص روانگردان و پیش‌ساز در گمرك

كشف 25 تن انواع مواد مخدر سنتی و صنعتی، انواع قرص روانگردان و پیش‌ساز در گمرك

گمرك ایران از كشف 25 هزار و 96 كیلوگرم انواع مواد مخدر سنتی و صنعتی، انواع قرص روانگردان و پیش‌ساز مواد مخدر طی 10 ماهه سال‌جاری خبر داد.

بر این اساس استفاده از سیستم مدیریت اطلاعات (MIS) با كمك سامانه جامع امور گمركی و پنجره واحد تجارت فرامرزی كمك شایسته‌ای در رصد انواع محموله‌ها و كنترل و نظارت بر كالاهای ورودی و خروجی نموده و كشفیات مواد مخدر گمرك ایران طی سال‌های اخیر با افزایش قابل توجهی همراه بوده است.

این گزارش می‌افزاید، كشف 110 كیلو و 966 گرم تریاك و شیره تریاك، مقادیر قابل توجهی پیش‌سازهای مواد مخدر، 246 كیلوگرم مواد ناس و پان، 8 هزار و 613 كیلوگرم انواع قرص‌های روانگردان، 21 كیلو و 752 گرم مواد cannabis، 31 هزار و 935 گرم انواع شیشه (متامفتامین)، 37000 گرم كراك، 553 كیلو و 564 گرم هروئین و 2 هزار و 358 گرم انواع روانگردان‌های جدید در گمركات اجرایی سراسر كشور بخشی از كشفیات گمرك در مدت مذكور بوده است.

كشف مواد مخدر

این گزارش حاكی است براساس ارزیابی سازمان جهانی گمرك (WCO)، گمرك ایران یكی از گمركات برتر جهان در كشف و مبارزه با قاچاق كالا و مواد مخدر در سال 2016 شناخته شده است.

عملیات مشترك گمرك ،وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی برای مبارزه با مواد مخدر ، گمرك ایران در سال‌های اخیر قدم‌های بسیار مهمی در زمینه رفع نقایص قانون مبارزه با مواد مخدر و قوانین و مقررات مرتبط با آن برداشته است كه پیگیری و احصاء قرص‌های ترامادول در شمار مواد مخدر و تعیین مجازات برای مرتكبین ، رفع ابهام درخصوص مواد شیمیایی مخلوط با پیش‌سازهای مواد مخدر، اصلاح رویه رسیدگی به پرونده‌های قاچاق پیش‌ساز مواد مخدر و ممنوع كردن صادرات، واردات و ترانزیت فسفر قرمز از آن جمله است. گمرك جمهوری اسلامی ایران در سال‌جاری چندین عملیات مشترك با وزارت اطلاعات و پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی داشته و از این طریق كشفیات مهمی صورت گرفته است. شركت فعال در كمیته‌های مختلف ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری و حضور مؤثر در نشست‌های منطقه‌ای و بین‌المللی كه منجر به جلب همكاری و مشاركت سایر كشورها در این امر مهم شده از دیگر فعالیت‌های گمرك ایران در زمینه مبارزه با مواد مخدر بوده است.

Author: persian / Date: 2017-10-26
0 241

Please comment on this post

تجارت امن و پایدار
حس خوب یک اعتماد