لایحه موافقتنامه بین ایران و روسیه در زمینه همكاری در امور گمركی تصویب شد
لایحه موافقتنامه بین ایران و روسیه در زمینه همكاری در امور گمركی تصویب شد

خانه لایحه موافقتنامه بین ایران و روسیه در زمینه همكاری در امور گمركی تصویب شد

whatsapp: 09018317541 02142326

لایحه موافقتنامه بین ایران و روسیه در زمینه همكاری در امور گمركی تصویب شد

لایحه موافقتنامه بین ایران و روسیه در زمینه همكاری در امور گمركی تصویب شد ، نمایندگان مردم در خانه ملت لایحه موافقتنامه بین ایران و روسیه در زمینه همكاری و كمك متقابل اداری در امور گمركی را به تصویب رساندند.

موافقتنامه امور گمركی ایران و روسیه

نمایندگان در نشست علنی روز سه شنبه، 2 آذرماه مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت فدراسیون روسیه در زمینه همكاری و كمك متقابل اداری در امور گمركی با 142 رأی موافق، 5 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 217 نماینده حاضر در صحن موافقت كردند.

بنابر این گزارش نادر قاضی‌پورنماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ضمن تسلیت وفات مرحوم موذن‌زاده اردبیلی، در مخالفت با لایحه فوق، گفت: روسیه را كشوری قابل اعتماد نمی‌دانم و معتقدم نمی‌توان به طور دائم به آن اعتماد داشت و می‌ترسم پیمان‌شكنی‌های آنها تكرار شود لذا باید علل مطمئنی برای این قرارداد وجود داشته باشد تا اموال ایرانیان حفظ شود.همچنین محمدحسین قربانی در موافقت با این لایحه، گفت: این لایحه شفافیت در امور گمركی، جلوگیری از تخلفات گمرك، امنیت زنجیره‌های اقتصادی ایران با جهان،كاهش تشریفات گمركی، تبادل اعتبارات و تجربیات بین دو گمرك و … را برای ایران به دنبال دارد.

نماینده آستانه اشرفیه و بندر كیاشهر در مجلس شورای اسلامی همچنین ادامه داد: روسیه در شرایط تحریم به سمت ایران آمد و برای كشور مسیر سبزی ایجاد كرد و در پی این مسیر می‌توان با بسیاری از كشورها ارتباط برقرار كرده و حتی برای ایران تخفیف تعرفه‌ای در نظر گرفت.عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در پاسخ به مخالفت قاضی‌پور گفت: روسیه امروز در عرصه‌های بین‌المللی برای ایران و خاورمیانه مفید فایده است و معتقدم لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت فدراسیون روسیه از ابعاد سیاسی و اقتصادی همچون آسان كردن تعرفه‌ها و امور گمركی برای ایران فواید بسیاری به دنبال دارد.

همچنین مسعود كرباسیان، رئیس كل گمرك ایران با تأكید بر اینكه روابط ایران با كشورهای همسایه در پی این توافقنامه قانونمند می‌شود، گفت: در شرایط فعلی كه نگاه روسیه به كشور ایران است و سفرهای مقامات این را به خوبی تأیید می كند خصوصاً در زمینه زنجیره ارز، تبادل الكترونیكی اطلاعات این موضوع مشهود است.

رئیس كل گمرك ایران ادامه داد: صادركنندگان ایران نسبت به قبول كالاهای ایرانی توسط روس‌ها نگرانی داشته كه در این موافقتنامه به این موضوع نیز پرداخته شده است. این در حالی است كه ایران با بیش از 70 كشور موافقتنامه امضا كرده است كه قطعاً این موافقتنامه‌ها به توسعه روابط ایران با دیگر كشورها خصوصا در زمینه صادرات كمك می‌كند.

Author: persian / Date: 2017-10-26
0 633

Please comment on this post

Safe and stable business with Persian Tejarat Davan group co
a good sense of trust
021-42326 WhatsApp