لزوم استفاده از تجربه چین برای تعرفه ترجیحی
لزوم استفاده از تجربه چین برای تعرفه ترجیحی

خانه لزوم استفاده از تجربه چین برای تعرفه ترجیحی

لزوم استفاده از تجربه چین برای تعرفه ترجیحی

لزوم استفاده از تجربه چین برای تعرفه ترجیحی ، رئیس كنفدراسیون صادرات با بیان اینكه ایران بزرگ‌ترین اقتصاد دنیا خارج WTO است، گفت: می‌توان با استفاده از تجربه چین برای تعرفه‌های ترجیحی، بازارهای صادراتی خود را شناسایی و اولویت‌بندی كنیم.

محمد لاهوتی درباره اعلام آمادگی سازمان توسعه تجارت برای برقراری تعرفه‌های ترجیحی با كشورهای دیگر به ویژه افغانستان، پاكستان و عمان گفت: شاید تنها 5 یا 6 كشور در دنیا عضو سازمان تجارت جهانی (WTO) نباشند و ایران بزرگ‌ترین اقتصاد دنیا خارج از این سازمان است.

تعرفه ترجیحی چین

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: عضویت نداشتن ایران در WTO باعث شده تا میزان تعرفه‌ها تاثیر خود را بر قیمت كالاهای صادراتی ایران بگذارد و قدرت رقابت تجار ایرانی را نسبت به سایر كشورها كاهش داده یا اساسا از آنها سلب كند.

عضو هیات نمایندگان اتاق تهران ادامه داد: یكی از راهكارها برای خنثی كردن عضویت نداشتن ایران در WTO برقراری تعرفه‌های ترجیحی است.لاهوتی در این رابطه كشور چین را مثال زد و گفت: در دهه‌های گذشته و زمانی كه كشور چین به دلیل مخالفت‌های آمریكا اجازه عضویت در WTO را نداشت، بازارهای صادراتی خود را شناسایی و با كشورهای مختلف تعرفه ترجیحی امضا كرد تا از این راه عضویت نداشتن خود را در سازمان تجارت جهانی خنثی كند.

رئیس كنفدراسیون صادرات تاكید كرد كه ایران نیز می‌تواند با شناسایی بازارهای هدف خود و براساس اولویت‌بندی‌ها با كشورهای مختلف تعرفه ترجیحی امضا كند.

Author: persian / Date: 2017-10-26
0 252

Please comment on this post

تجارت امن و پایدار
حس خوب یک اعتماد