مالیات توتون و سیگار 40 درصد تعیین شد
مالیات توتون و سیگار 40 درصد تعیین شد

خانه مالیات توتون و سیگار 40 درصد تعیین شد

مالیات توتون و سیگار 40 درصد تعیین شد

بر اساس بخشنامه وزارت امور اقتصادی و دارایی، مالیات بر ارزش افزوده علی الحساب توتون، تنباكو و سیگار 40 درصد تعیین شد.به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران پویا؛ بر اساس بخشنامه وزیر امور اقتصادی و داریی در خصوص اجرای تبصره 1 ماده 20 قانون مالیات بر ارزش افزوده، 40 درصد ارزش كالا، بیمه و كرایه حمل تا بندر به عنوان مالیات بر ارزش افزوده سیگار، توتون و تنباكو به صورت علی الحساب از وارد كننده اخذ خواهد شد.

مالیات سیگار 40درصد

گفتنی است در ماده قانون 20مذكور آمده است، مؤدیان مكلفند، مالیات موضوع این قانون را در تاریخ تعلق مالیات، محاسبه و از طرف دیگر معامله وصول نمایند.

تبصره 1- ‌گمرك جمهوری اسلامی ایران مكلف است مالیات موضوع این قانون را قبل از ترخیص از وارد‌كنندگان كالا وصول و در پروانه‌های گمركی و یا فرمهای مربوط حسب مورد درج نماید و اطلاعات مربوط به اشخاص حقیقی و حقوقی مشمول مقررات این قانون را حداكثر به صورت ماهانه به سازمان امور مالیاتی كشور ارائه نموده و امكان دسترسی همزمان سازمان امور مالیاتی كشور به پایگاههای اطلاعاتی ذی‌ربط را فراهم آورد.

گمرك جمهوری اسلامی ایران مكلف است مالیات وصولی هر ماه را تا پانزدهم ماه بعد به حساب مخصوصی نزد خزانه داری كل كشور كه به این منظور توسط سازمان امور مالیاتی كشور اعلام می‌گردد، واریز نماید.

 

Author: persian / Date: 2017-10-26
0 306

Please comment on this post

تجارت امن و پایدار
حس خوب یک اعتماد