ممنوعیت  واردات قطعی گندم
ممنوعیت واردات قطعی گندم

خانه ممنوعیت واردات قطعی گندم

ممنوعیت واردات قطعی گندم

وزارت جهاد كشاورزی با تاكید بر ممنوع بودن واردات قطعی گندم به كشور اعلام كرد: براساس قانون امور گمركی ورود موقت برای فرآوری و صادرات مجدد بلامانع است.

مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد كشاورزی تصریح كرد: با افزایش تولید و خودكفایی كشور در محصول راهبردی گندم، واردات قطعی گندم از سوی وزارت جهاد كشاورزی ممنوع اعلام شد و این ممنوعیت ادامه دارد.

ممنوعیت واردات قطعی گندم

این گزارش با اشاره به ذخایر 8.5 میلیون تنی گندم در ابتدای سال 96 و همچنین خرید نزدیك به هفت میلیون تن گندم كشاورزان در سال جاری افزوده است: با افزایش تولید و ذخایر گندم كشور،امكان صادرات این محصول و فرآورده های آن نظیر آرد نیز فراهم شده است.

این گزارش در ادامه با اشاره به این كه براساس ماده 51 قانون امور گمركی (ورود موقت برای پردازش) ورود موقت كالا یك رویه تجاری بوده كه در زیر گروه صادرات دسته بندی می شود، اضافه كرده است: هدف اصلی از ورود موقت كالا ایجاد ارزش افزوده، اشتغال و ارزآوری جهت توسعه صادرات كالاهای غیر نفتی است و براساس قانون امور گمركی واردكننده گندم در قبال سپردن وثیقه متناسب با  میزان واردات و همچنین ارائه تعهد مبنی بر عدم نفوذ گندم وارداتی به بازار داخل و صادرات آن، بر مبنای ظرفیت صنایع داخلی مجوز دریافت می‌كند.

Author: persian / Date: 2017-10-26
0 265

Please comment on this post

تجارت امن و پایدار
حس خوب یک اعتماد