واردات برنج از اروگوئه
واردات برنج از اروگوئه

خانه واردات برنج از اروگوئه

واردات برنج از اروگوئه

مدیركل دفتر امور بین الملل و سازمان‌های تخصصی وزارت جهاد كشاورزی، با اشاره به واردات برنج از اروگوئه، گفت: برنامه ریزی برای كشت فراسرزمینی این كالا صورت گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد مقاومتی(مقاومتی نیوز) به نقل از صدا و سیما، هومن فتحی با اشاره به اینكه هم اكنون ایران روابط تجاری عمده‌ای با اروگوئه ندارد، بر ضرورت تعادل و توازن بخشی تراز تجاری بین دو كشور تاكید كرد.

واردات برنج از اروگوئه

وی با بیان اینكه صادرات ایران به كشور اروگوئه از حیث حجم و ارزش اقتصادی قابل توجه نیست، اظهار داشت: جمهوری اسلامی قابلیت‌های صادراتی فراوانی در تمامی بخش‌ها به ویژه كشاورزی، صنایع تبدیلی و تكمیلی وابسته دارد.مدیركل دفتر امور بین الملل و سازمان‌های تخصصی وزارت جهاد كشاورزی، روابط سیاسی ایران و اروگوئه را مثبت ارزیابی و بر لزوم گسترش روابط اقتصادی و تجاری بین دو كشور نیز تاكید كرد.

وی با اعلام اینكه وزارت جهاد كشاورزی مسئول كمیسیون مشترك اقتصادی بین ایران و اروگوئه است، افزود: هدف گذاری‌های بسیار خوبی در زمینه تعمیق و توسعه روابط تجاری دو كشور از جمله ? موافقتنامه و یادداشت تفاهم (قرنطینه دامی، گیاهی، تسهیل سرمایه گذاری و بانكی) صورت گرفته است.فتحی با اشاره به اینكه وزارت جهاد كشاورزی به دنبال كشت فراسرزمینی در اروگوئه است، گفت: این كشور به لحاظ جمعیت كشور بزرگی نیست ولی توان كشاورزی مطلوبی دارد.

مدیركل دفتر امور بین الملل و سازمان‌های تخصصی وزارت جهاد كشاورزی یادآورشد: قرار است وزارت جهاد كشاورزی شركت‌ها و فعالان كشت فراسرزمینی كشور را تجهیز و ساماندهی و طرف اروگوئه تسهیلات لازم را برای استقرار و حضور شركت‌های ایرانی دركشور خود فراهم كند كه قدم بزرگی برای تامین امنیت پایدار و دراز مدت كشور به تولیدات كشاورزی بویژه محصول برنج است.

Author: persian / Date: 2017-10-26
0 208

Please comment on this post

تجارت امن و پایدار
حس خوب یک اعتماد