واردات مواد شوینده بسیار كم است
واردات مواد شوینده بسیار كم است

خانه واردات مواد شوینده بسیار كم است

واردات مواد شوینده بسیار كم است

مدیر كل نظارت بر محصولات بهداشتی، دارویی و تجهیزات پزشكی سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان گفت: تولید انواع پودرهای شوینده اعم از دستی و ماشینی درسال گذشته 681 هزار تن بوده كه نسبت سال 1391 معادل 14 درصد رشد و نسبت به سال 1394 معادل چهار درصد افزایش داشته است.

اسماعیل مهدی پور در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار كرد: در مورد صادرات پودرهای شوینده و رشد باید گفت كه صادرات این محصول از رقم 132 هزار تن در سال 1391 با رشد 41 درصدی به 186 هزار تن در سال گذشته افزایش یافته است و میزان صادرات سال گذشته نیز در مقایسه با سال 1394 از رشد 10 درصدی برخوردار بوده است.

واردات مواد شوینده كم است

وی درخصوص میزان واردات این محصول به كشور نیز اظهار كرد: بر اساس بررسی های صورت گرفته در سال گذشته انواع پودر، قرص ماشین ظرفشویی و مایعات شوینده به میزان 2881 تن و به ارزش هشت میلیون دلار وارد كشور شده است كه بیشتر اقلام وارداتی مذكور شامل پودر و قرص ماشین ظرفشویی است.

مهدی پور خاطر نشان كرد: به دلیل تولید انواع پودر شوینده اعم از برندهای داخلی یا برخی از برندهای جهانی در كشور مطابق با نیاز و سلیقه مصرف كنندگان، واردات این محصول قابل توجه نیست و از طرفی بازار آن نیز كاملاَ رقابتی است.به گفته وی، تضعیف تولید داخل در صنعت مذكور با توجه به دلایلی همچون فرسوده بودن ماشین آلات، عدم تولید كالای با كیفیت و … منطبق با واقعیت نیست.

Author: persian / Date: 2017-10-26
0 224

Please comment on this post

تجارت امن و پایدار
حس خوب یک اعتماد