واردات 60 قلم كالای صنعت نفت ممنوع شد
واردات 60 قلم كالای صنعت نفت ممنوع شد

خانه واردات 60 قلم كالای صنعت نفت ممنوع شد

واردات 60 قلم كالای صنعت نفت ممنوع شد

 واردات 60 قلم كالای صنعت نفت با همكاری وزارتخانه های نفت و صنعت، معدن و تجارت ممنوع شد.

رامین قلمبر دزفولی، مدیر پشتیبانی ساخت و تامین كالای شركت ملی نفت ایران، در همایش «تشكیل كمیته های مرجع تعیین استانداردهای 10 گروه كالایی ساخت داخل» كه در سالن شهید رجایی شركت ملی گاز ایران برگزار شد، گفت: پارسال هماهنگی و همكاری بسیار خوبی میان وزارت نفت، شركت ملی نفت ایران و وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره اقلامی كه داخلی سازی شده و از داخل خریداری می شوند انجام شد.

ممنوعیت واردات

مدیر پشتیبانی ساخت و تامین كالای شركت ملی نفت ایران افزود: در قالب این هماهنگی، فهرست 94 قلم كالا به وزارت صنایع اعلام و پس از برگزاری جلسه های كارشناسی، سرانجام 60 قلم كالا تایید و واردات آن ممنوع شد.

وی ادامه داد: واردات اقلام جدید نیز امسال با همكاری و مساعدت معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری و وزارت صنعت ممنوع می شود.

قلمبر دزفولی با اشاره به دستاوردهای شركت ملی نفت ایران در حوزه داخلی سازی اقلام گفت: هم اكنون در این شركت 100 قلم كالای اصلی وجود دارد كه بیش از 70 درصد آن داخلی سازی شده است.

به گفته وی، تعدادی از این اقلام با مهندسی معكوس ساخته شده بود و این در حالی است كه این كالاها در فهرست 10 گروه كالایی نیز برای انتقال فناوری روز دنیا قرار گرفته اند.

مدیر پشتیبانی ساخت و تامین كالای شركت ملی نفت ایران یادآور شد: داخلی سازی این اقلام از سال 1379 آغاز و هم اكنون در ساخت بسیاری از تجهیزات صنعت نفت به خارج كشور وابستگی نداریم.

Author: persian / Date: 2017-10-26
0 194

Please comment on this post

تجارت امن و پایدار
حس خوب یک اعتماد