گمرك نوردوز تشریفات خروج موقت خودرو انجام می دهد
گمرك نوردوز تشریفات خروج موقت خودرو انجام می دهد

خانه گمرك نوردوز تشریفات خروج موقت خودرو انجام می دهد

whatsapp: 09018317541 02142326

گمرك نوردوز تشریفات خروج موقت خودرو انجام می دهد

گمرك جمهوری اسلامی ایران انجام تشریفات گمركی خروج موقت خودرو یا كاپوتاژ را در گمرك نوردوز واقع در استان آذربایجان شرقی مجاز اعلام كرد.

به گزارش پدال نیوز به نقل از ایرنا ، بر این اساس مسافرانی كه قصد دارند با خودرو شخصی به كشور ارمنستان سفر كنند، می توانند تشریفات خروج موقت خودروی خود را در نقطه صفر مرزی و در گمرك نوردوز انجام دهند.مدارك لازم برای اخذ مجوز خروج موقت خودروی سواری و كامیون (كاپوتاژ) شامل سند مالكیت خودرو و سند راهور، كارت خودرو، كارت ملی و شناسنامه است.

ترخیص از گمرك نوردوز

برپایه این گزارش، خودروهای سواری با عمر بیش از 20 سال كه حالت عتیقه پیدا می كنند، باید برای خروج از كشور مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را مبنی بر بلامانع بودن اخذ كنند.تسهیل سفر اتباع ایرانی به ارمنستان و همچنین آسان تر شدن ورود گردشگران ارمنستانی به ایران در راستای توافق نامه همكاری های متقابل گمركی صورت می گیرد كه پیش از این به امضای رییس كل گمرك ایران و طرف ارمنستانی رسیده است.پیش از این اقدام با هدف توسعه گردشگری، گمرك ایران برای سهولت در رفت و آمد گردشگران ارمنستانی به كشور نرخ تضمین ورود موقت خودرو را از این كشور به كمتر از 90 دلار كاهش داد.

به گزارش ایرنا، آبان ماه گذشته در جریان مذاكرات هیات گمرك جمهوری اسلامی در ایروان پایتخت ارمنستان، دو كشور با هدف افزایش سطح روابط تجاری، آسان سازی مبادلات و توسعه گردشگری، یادداشت تفاهم همكاری های گمركی امضا كردند.

پیشتر «مسعود كرباسیان» رییس كل گمرك در این باره اظهار كرده بود، تقویت همكاری های گمركی بر توسعه روابط تجاری و اقتصادی اثر مستقیم دارد. لغو روادید بین دو كشور به توسعه گردشگری، افزایش مبادلات تجاری و تسریع ترانزیت می انجامد و ارمنستان به عنوان عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا می تواند دروازه ورود ایران به بازار كشورهای عضو اتحادیه باشد.

Author: persian / Date: 2017-10-26
0 610

Please comment on this post

Safe and stable business with Persian Tejarat Davan group co
a good sense of trust
021-42326 WhatsApp