گواهی‌های ترخیص خودرو در گمرك الكترونیكی شد
گواهی‌های ترخیص خودرو در گمرك الكترونیكی شد

خانه گواهی‌های ترخیص خودرو در گمرك الكترونیكی شد

گواهی‌های ترخیص خودرو در گمرك الكترونیكی شد

گواهی‌های ترخیص خودرو در گمرك پس از حذف پروانه‌های سبز كاغذی الكترونیكی شد ، به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی بندرعباس به نقل از مهر،  بر این اساس پس از حذف پروانه‌های سبز كاغذی، با هدف تكمیل گمرك الكترونیك و جلوگیری از جعل و تقلب گواهی‌های ترخیص خودرو الكترونیكی شد. بنابراین گزارش، با اجرایی شدن این برنامه، مركز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گمرك نیز در بخشنامه‌ای به گمركات اجرایی كشور نحوه ثبت اطلاعات خودروهای وارداتی در اظهارنامه و پروانه الكترونیك را اعلام كنند.

الكترونیكی شدن ترخیص خودرو

در این بخشنامه آمده است: از ابتدای آبان ماه سال‌جاری لازم است تمامی واردكنندگان خودرو نسبت به اظهار هر دستگاه خودروی وارده در یك قلم از اظهارنامه اقدام كرده و در فیلد “شرح كالا” نیز مشخصات هر دستگاه خودرو شامل نوع خودرو، نشان تجاری، تیپ، سال ساخت، مدل ساخت، كشور سازنده، تعداد سیلندر، حجم موتور، تعداد محور، تعداد چرخ، تعداد درب، رنگ، شماره شاسی، شماره موتور و نوع سوخت (بنزینی، دیزل، نیمه دیزل، گازسوز، دوگانه سوز یا هیبریدی) را قید كنند.

همچنین در این بخشنامه تأكید شده است از ابتدای آبان ماه اكیداً از صدور “گواهی‌نامه‌های كاغذی ترخیص خودرو”خودداری شود. بر این اساس و با عنایت به حذف گواهی‌نامه‌های كاغذی كلیه صاحبان كالا، مراكز شماره‌گذاری خودرو، دستگاه‌ها اجرایی و سایر مراكز مربوطه می‌توانند جهت استعلام رسید پروانه الكترونیك به سامانه پنجره واحد تجارت فرامرزی در آدرس اینترنتی epl.irica.ir/ecl مراجعه نموده و كلیه اطلاعات مورد نیاز را از این طریق كسب كنند.

Author: persian / Date: 2017-10-26
0 268

Please comment on this post

تجارت امن و پایدار
حس خوب یک اعتماد