26 شركت از 70 شركت فعال مجاز اقتصادی در گمرك دانش‌بنیان هستند
26 شركت از 70 شركت فعال مجاز اقتصادی در گمرك دانش‌بنیان هستند

خانه 26 شركت از 70 شركت فعال مجاز اقتصادی در گمرك دانش‌بنیان هستند

26 شركت از 70 شركت فعال مجاز اقتصادی در گمرك دانش‌بنیان هستند

26 شركت از 70 شركت فعال مجاز اقتصادی در گمرك دانش‌بنیان هستند . دفتر برنامه‌ریزی و مدیریت اطلاعات گمرك ایران در همین خصوص با اشاره به اینكه شناسایی صادركنندگان خوشنام فرآورده‌های نفتی در چارچوب برنامه شناسایی فعالان اقتصادی مجاز (AEO) اجرایی می‌شود، اعلام كرد: در راستای سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری مبنی بر «حمایت همه‌جانبه  و هدفمند از صادرات با تسهیل مقررات و گسترش مشوق‌های لازم» و اجرای برنامه‌های راهبردی گمرك جمهوری اسلامی ایران، برنامه فعالان اقتصادی مجاز از سال 1393 با هدف حمایت از صادركنندگان و واردكنندگان واقعی در چرخه تجارت بین‌الملل از طریق تسریع و تسهیل فرآیند ترخیص، با كاهش هزینه‌های تجاری تجار واقعی كشور، كاهش بازرسی و ارزیابی فیزیكی، جایگزینی مدیریت ریسك هوشمند در فرآیند كنترل ورود و خروج كالا و همچنین بهره‌گیری از امكان حسابرسی پس از ترخیص در دستور كار قرار داده شد.

در بدو امر با بهره‌گیری از تجارب كشورهای موفق در این مقوله، شیوه‌نامه مربوط تدوین، معیارهای انتخاب واجدین شرایط و تخصیص امتیازات و تسهیلات قابل ارائه تبیین و كمیته تخصصی امر جهت بررسی دوره‌ای متقاضیان و مسائل مرتبط تشكیل گردید.

فعالان مجاز دانش بنیان در گمرك

پس از تدوین شیوه‌ نامه، امكان ثبت‌نام متقاضیان از طریق پرتال سازمان فراهم گردید و اطلاع‌رسانی لازم نیز صورت پذیرفت. در فاز اول این پروژه، شش شركت پتروشیمی مشمول این طرح شده و ازتسهیلات در نظر گرفته شده برخوردار گردیدند. متعاقباً درخواست‌های وارده مورد بررسی قرار گرفته و طی جلسات دوره‌ای برگزار شده از سوی كمیته آن‌دسته از شركت‌ها كه در چارچوب معیارهای مصوب مورد تأیید قرار گرفتند مشمول این تسهیلات گردیدند به نحوی كه هم‌اینك 70 شركت به عنوان فعالان اقتصادی مجاز به گمركات كشور اعلام شده‌اند كه از این تعداد 26 شركت دانش‌بنیان هستند.

Author: persian / Date: 2017-10-26
0 310

Please comment on this post

تجارت امن و پایدار
حس خوب یک اعتماد